داخلی     خبر     بین الملل
مفتی سابق مصر:
اهل سنت محبّ اهل بیت است | برخی به دنبال تخریب چهره شیعیان هستند
  مفتی سابق مصر با اشاره به محبّت اهل سنت به اهل بیت(ع) اظهار داشت: برخی می‌خواهند که نفرت از شیعیان در میان امت اسلامی ترویج یابد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۵
کد مطلب : 69146
اهل سنت محبّ اهل بیت است | برخی به دنبال تخریب چهره شیعیان هستند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، شیخ علی جمعه مفتی سابق مصر با حضور در برنامه «والله اعلم» با بیان تفاوت نسخ در میان شیعه و اهل سنت تاکید کرد که پیچیده بودن معنای نسخ در نزد شیعه سبب تخریب چهره و تکفیر شیعیان شده است.

شیخ جمعه خاطر نشان کرد: در برخی از کتاب‌های قدمای شیعه آمده که نسخ یعنی خداوند حکمی کرده و سپس برایش حکم دیگری آشکار شده و در نتیجه حکم خود را تغییر بدهد که این امر را شیعیان بداء نامیدند.

وی افزود: بدا به این معنا یعنی خداوند رأی و نظرش را تغییر داده و خداوند منزّه از این سخن است زیرا اوست که پیدا و پنهان را دانسته و شایسته نیست که این معنای از بداء به خداوند نسبت داده شود.

مفتی سابق مصر گفت: شیعیان امروزه همانند اهل سنت مسأله بداء را انکار می‌کنند و حتی برخی علمای شیعه در توجیه آن گفته‌اند که مراد از بداء در نزد علمای قدیم شیعه همان نسخ در نزد اهل سنت است.

عالم اهل سنت مصر با اشاره به وحدت نظر شیعه و اهل سنت در مسأله بداء افزود: برخی افراد مغرض که به دنبال اخراج شیعیان از زمره مسلمانان هستند با استناد به چنین سخنانی می‌گویند که یهودیان نیز معتقد به رجوع خداوند از برخی حوادث در حق بنی اسرائیل و اظهار ندامت و پشیمانی وی هستند که این سخنان باطل است.

شیخ جمعه اظهار داشت: برخی به دنبال ایجاد بدبینی در میان مسلمانان نسبت به شیعیان هستند اما ما به دنبال وحدت کلمه هستیم هرچند که اگر کسی به چنین عقاید فاسدی ملتزم باشد او را به شدت انکار خواهیم کرد.

وی در پایان تصریح کرد: عده‌ای مغرض و جاهل اینگونه به شیعیان القا کرده‌اند که اهل سنت امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) را انکار می‌کنند اما هنگامی که شیعیان محبّت ما را به اهل بیت(ع) می‌بینند بسیار متعجب می‌شوند چون اخبار واصله به آنان غلط بوده است.