داخلی     خبر     سیاست
باید به دنبال انقلاب در حوزه ازدواج باشیم/ ضرورت بازگشت هویت زنانه به زنان
  ابراهیم فیاض گفت: باید انقلابی در حوزه ازدواج ایجاد کنیم که لازمه آن برگردادن هویت زنانه به زنان و هویت مردانه به مردان است.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب : 74780
باید به دنبال انقلاب در حوزه ازدواج باشیم/ ضرورت بازگشت هویت زنانه به زنان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، در دومین نشست از سلسله نشست های حل بحران جنسی که در مرکز سفیر فیلم برگزار شد، ابراهیم فیاض جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران اظهار داشت: دشمن به دنبال انقلاب جنسی است و ما باید به دنبال انقلاب ازدواجی باشیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم تشکیل خانواده زیاد شود باید خانه بسازیم ، اگربخواهیم خانواده تشکیل دهیم که غریزه جنسی در محیط خانواده ارضا شود این نیاز به ساخت مسکن دارد و اینجا باید این وزیری که این چند سال وزیر مسکن بوده و به راحتی استعفا داده را مواخده کرد.

وی همچنین به بزرگترین تهدید در وضع کنونی جنسی اشاره داشت و در این باره گفت: «الان بزرگترین خطری که در حوزه انقلاب جنسی دارد ما را تهدید می کند در مسئله همجنس گرائی است که در حال نزدیک شدن به سونامی آن هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله عدم وجود معرفت شناسی برمبنای خانواده اشاره داشت و در این باره گفت:
مسئله مهم امروز جامعه ایرانی اقناع ذهنی افراد است برای ازدواج. چراکه از نظر عقلی امروزه ازدواج نمی ارزد، که نتیجه اش می شود صنعت فحشا و صنعت و روابط آزاد.

فیاض ابراز داشت: معرفت شناسی جامعه ما معرفت شناسی خانواده نیست در نتیجه تنفر جنسی ایجاد شده ، چون زنان نقش مردانه پیدا کرده اند و مردان هویت و نقش زنانه دارند، در نتیجه افراد از جنس مخالف خود منتفر می شوند. زنان وقتی ببینند مردان نقش آنها را ایفا می کند دچار خشونت می شوند.

وی در ادامه به بحث هویت جنسیتی پرداخت ابراز داشت: امروز باید به خانواده و خانه ای برگردیم که محور آن هم زن است.

این جامعه شناس افزود: زن امروز دچار بحران هویت شده است، یعنی هویت مردانه پیداد کرده است.

فیاض گفت: مردان امروزه برای روابط جنسی با دختران عشوه گری می کنند و ما باید به دنبال بازگرداندن نقش زنانه به زنان و مردانه به مردان باشیم تا خانواده درست شود.

وی به ایجاد یک انقلاب خانوادگی معتقد است که براساس مردانگی مرد و زنانگی زن بنا می شود.

فیاض گفت: اگر این روند کنونی ادامه پیدا کند نفرت جنسی در بین زنان و مردان از جنس مخالف خود شدید می شود و در نتیجه تعداد بسیاری از دختران و پسران مجرد می مانند.

گفتنی است این نشست ها هر هفته سه شنبه عصر ساعت ۱۶ با حضور کارشنان حوزه بحران جنسی در محل سفیر فیلم واقع در خ انقلاب بین ابوریحان و فلسطین برگزار می شودو نشست آتی این برنامه با حضور دکتر سینا کلهر و با موضوع سن مناسب برای ازدواج تشکیل خواهد شد.