داخلی     خبر     بین الملل
محققان کلمبیا کشف کردند
نابودی مغز جوانان با مصرف الکل
  تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کلمبیا نشان داده است، مصرف الکل بخشی از مغز نوجوانان و جوانان را برای همیشه از بین می‌برد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب : 68750
نابودی مغز جوانان با مصرف الکل
نابودی مغز جوانان با مصرف الکل
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن، تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کلمبیا نشان داده است، مصرف الکل بخشی از مغز نوجوانان و جوانان را برای همیشه از بین می‌برد.

بر اساس تازه‌ترین داده‌های منتشر شده، جوانان زیر 20 سال، دختران و پسران سال اول و دوم دانشگاه و نوجوانان دبیرستانی 10 درصد از کل مصرف الکل ایالات متحده را به خود اختصاص داده‌اند.

تازه‌ترین آمار منتشر شده نشان داده است، مصرف الکل میان دانشجویان  آمریکایی طی دهه گذشته 400 درصد افزایش یافته است.

 براساس نتایج جدیدی که توسط محققان آمریکایی منتشر شده است، تقریبا همه دانشجویان ایالات متحده آمریکا در زمان دانشجویی، مصرف الکل را تجربه کرده‌اند و بیش از 80 درصد آنها به طور مداوم الکل مصرف می‌کنند.

همچنین آمار مربوط به سوء مصرف مواد مخدر و الکل نشان می‌دهد، 86 درصد نوجوانان دبیرستانی الکل مصرف می‌کنند و تعداد زیادی از آنها نیز مواد مخدر مصرف کرده‌اند.

براساس تحقیقات موجود، در ایالات متحده نوجوانان بیش از هر نوع مواد مخدری از الکل استفاده می‌کنند؛ مصرف الکل هر ساله 200 هزار نوجوان را راهی بیمارستان می‌کند و موجب مرگ 4 هزار و 300 دانش‌آموز می‌شود.

تحقیقات نشان داده است، ، افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا، بیماری قلبی، سکته مغزی و از دست دادن حافظه تنها بخشی از مضرات مصرف الکل است.

انتهای پیام/138