داخلی     خبر     سیاست
ترامپ هم مثل پیشینیانش آرزوی تعضیف ایران را به گور خواهد برد/برخی مسایل با فرهنگ اصیل قم متناسب نیست
  مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به یاوه گویی های ترامپ در ابتدای سال ۲۰۱۹ گفت: ترامپ! تو هم مثل پیشینیانت آرزوی تعضیف ایران را به گور خواهی برد.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : 75680
ترامپ هم مثل پیشینیانش آرزوی تعضیف ایران را به گور خواهد برد/برخی مسایل با فرهنگ اصیل قم متناسب نیست
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری«حوزه»،آیت الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس قم گفت: با گرامیداشت جهادکشاورزی و جهاد سازندگی گفت: حوزه کشاورزی در کشور جای کار بسیاری دارد که مردم و مسئولان باید به آن توجه کنند زیرا این مساله یک رکن بزرگ توسعه اقتصادی کشور است؛ مهمترین نکته ما این است که آبیاری ما باید علمی و فنی باشد زیرا اتلاف وسیعی در این عرصه انجام می شود که دولت و مسئولان نیز باید برای آن برنامه داشته باشند.

وی با اشاره به حادثه گوهرشاد افزود: در این روز مردان بزرگی در راه دفاع از عفاف و حجاب شهید شدند؛ در شهر قم هم باید تلاش کنیم که مقوله عفاف و حجاب و حاکمیت ارزش های متعالی در زنان و مردان و دختران ما تقویت شود؛ پیشگامان حادثه گوهرشاد راهنمایان ما در تحکیم فرهنگ عفاف و حجاب هستند؛ برخی مسایل با فرهنگ اصیل قم متناسب نیست که باید در مقابل این جریان با برنامه های مناسب و فرهنگی مقابله کرد.

خطیب جمعه قم با اشاره به برگزاری اجلاسیه جامعه مدرسین در قم بیان کرد: امیدواریم نتایج این اجلاسیه مورد عنایت تمام نهادهای علمی و فرهنگی قرار گیرد؛ باید توصیه های رهبری معظم و مراجع و علمای اعلام را به عنوان حوزه گرامی می داریم و امیدواریم که مسئولان نیز به این مساله توجه کنند.

وی با اشاره به یاوه گویی های ترامپ گفت: ترامپ در آغاز سال نوی میلادی سخنان کم مایه ای بیان کرد که ارزش سخن گفتن نداردY ولی برای اینکه آنها اقتدار این ملت بزرگ را بدانند باید مطالبی را عرض کنیم؛ ترامپ گفت که قدرت ایران در منطقه و انسجام در داخل کاهش یافته است و اینکه ما می خواهیم آمادگی کنیم ولی ایران آمادگی ندارد.

وی افزود: با زبان رسای ملت به این پیمان شکن بزرگ قرن می گوییم که اگر می گفتند که آرزو بر جوانان عیب نیست حال می گوییم که آرزو بر شما پیران کم خرد و فرتوت هم عیب نیست؛ شما آرزو دارید این ملت از انقلاب و آرمان های اسلام جدا شود، ولی پیشینیان تو در 40 سال گذشته آرزوها داشتند و آنها را به بستر مرگ بردند؛ تو و طاغوتیان آمریکا و اسراییل این آرزوها را به گور خواهید برد و این ملت بزرگ با فریاد مرگ بر آمریکا در برابر شما خواهد ایستاد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه اظهارکرد: روزی شهید بهشتی فریاد زد که این ملت مرگ بر آمریکا می گویند و این شور انقلابی و همیت ایرانی همچنان زنده است و این ندا و صدای الهی ملت هرگز خاموش نخواهد شد.

آیت الله اعرافی با اشاره به انتصاب استاندار قم گفت: قم باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد؛ هم ما مردم ومسئولان در قبال قم بزرگ و فرهنگی و ایمانی مسئولیت سنگین داریم و هم از مسئولان انتظار داریم که قم را در تراز قم برای همه ایران و جهان بنگرند؛ قم در زمینه بهداشت و درمان و اشتغال و صنعت و زیرساخت های گردشگری معنوی و فرهنگی و اشتغال نیز کمبودهای بسیاری دارد که امیدواریم مسئولان به این مساله توجه کنند.

وی گفت: همواره گفته شده است که مسئولان نباید به قم به عنوان یک شهر عادی نگاه کنند، زیرا قم پایگاه معرفت الهی و در خدمت مردم ایران و جهان است و هر ساله صدها هزار نفر از شهرها و کشورهای مختلف به قم می آیند و به همین دلیل این شهر باید بیش از پیش مورد توجه واقع شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویانی که در حادثه جانخراش در دانشگاه آزاد تهران به لقاءالله پیوستند برای آنها طلب عفو بخشش کرد و گفت: امروز هم یکی چهره مبلغ مرحوم اوجی از چهره های فعالی بود که در ترکیه و در اروپا منشا هدایت خلق کثیری بود؛ در طول 3 دهه گذشته از خدمات ایشان با خبر بودیم که در این مراسم برای وی نماز می خوانیم وپیکر پاک ایشان را تشییع خواهیم کرد.

خطیب جمعه قم با تجلیل از مقام شامخ شهدای 19 دی گفت: یاد و خاطره همه علما و مراجع از جمله مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی که عمرش را در مسیر دفاع از اسلام صرف کرد؛ همواره به یاد داریم که حضور معنوی ایشان در صف اول نماز جمعه قم، مشعل نورانی پیش روی ما است.

مدیر حوزه های علمیه قم در خطبه اول نیز اظهارکرد: به فرموده قرآن کریم مسئول خانواده دو وظیفه را به عهده دارد؛ نخست اینکه از خویشتن نگه داری کنیم و مقید به فرمان الهی کنیم؛ همه باید به یاد داشته باشیم که با مراقبه و دقت در نفس و اعماق وجود، خود را صیانت کنیم.

وی افزود: خداوند بلافاصله بیان می کند که پس از مسئولیتی که انسان ها در قبال خود دارند در قبال خاندان خود نیز مسئولیت دارند؛ این مسال یک وظیفه الهی است که به عهده همه انسان ها است.

امام جمعه قم گفت: اگر کسی به خود مشغول بوده و از مسایل معنوی خاندان خود غافل باشد در مسیر عمل به حق گام نگاه نداشته است؛ والدین باید فرزندان خود را از دام آلودگی ها در امان بدارند زیرا اگر این آلودگی ها ازدیاد یافت، آتشی سهمگین ایجاد می شود که خود این افراد و اعمال آنها هیزم آن آتش خواهند بود.

آیت الله اعرافی اظهارکرد: اهل بهشت بیان می کنند که ما نسبت به زن و فرزند خود حساس بودیم و به اعمال آنها نظارت دارند و با عنایت و نگرانی سرنوشت آنها تعقیق می کردیم؛ وقتی پیامبر این آیه را قرائت کردند یکی از حاضران به شدت نگران شد و گریست زیرا این تکلیف بسیار سنگین بود؛ حضرت فرمودند که آنها را به راه راست هدایت کند و از امور منکر نهی، ترغیب و تشویق را انجام بده و بقیه امور به دست خدا خواهد بود؛ مهم تکلیفی است که بر دوش مردم است.

انتهای پیام