داخلی     خبر     بین الملل
در واکنش به عدم وتوی قطعنامه ضد صهیونیستی؛
فضل الله: آمریکا در پی محافظت از رژیم صهیونیستی است
  امام جمعه بیروت تأکید کرد که آمریکا با عدم وتوی قطعنامه ضد صهیونیستی در پی محافظت از رژیم صهیونیستی است نه دفاع از ملت فلسطین.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : 66130
فضل الله: آمریکا در پی محافظت از رژیم صهیونیستی است
حجت الاسلام سید علی فضل الله امام جمعه بیروت در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد امامین حسینین(ع) منطقه حاره حریک برگزار شد، با اشاره به فضای آرام سیاسی در لبنان گفت: انتخاب رییس جمهور، تشکیل دولت، صدور بیانیه وزارتی و رأی اعتماد به دولت در زمانی اندک از نشانه های فضای آرام سیاسی در جامعه است.

وی افزود: عوامل اقلیمی و بین المللی طرفدار ثبات و آرامش در لبنان و هوشیاری گروه های سیاسی و آگاهی مبنی بر اینکه هیچ راهی جز وحدت و همبستگی و دوری از اختلاف وجود ندارد، سبب شده است تا این فضا بر جامعه حاکم باشد.

این روحانی لبنانی بر لزوم محافظت از این فضا تأکید و ابراز امیدواری کرد که این آرامش بر عملکرد دولت نیز تأثیر گذاشته و بتواند به حل مشکلات کشور به ویژه معیشت مردم و تصویب قانون انتخاباتی و انتخاب افراد باتجربه و کارآمد در پست های مختلف به ویژه نظامی بپردازد.

حجت الاسلام فضل الله از گسترش نزاع عشایری در لبنان ابراز نگرانی کرد و ادامه داد: رهبران دینی و سیاسی و اجتماعی باید به حل این مشکل که خطر بزرگی برای حیات اجتماعی به شمار می آید، توجه داشته باشند تا شاهد کشته شدن افراد بی گناه به بهانه انتقام از طایفه دیگر و دور شدن مردم از دادگاه ها بر اساس محاکمه شخصی و طایفه ای نباشیم.

امام جمعه بیروت با استقبال از آتش بس میان ارتش و معارضان مسلح تصریح کرد: این طرح ایرانی، روسی و ترکی می تواند به خونریزی و ویرانی 6 ساله در سوریه پایان دهد. ملت سوریه در آتش این درگیری ها می سوزد و بر این اساس به خارج از کشور مهاجرت می کنند.

وی عدم وتو قطعنامه ممنوعیت شهرک سازی صهیونیستی از سوی آمریکا را سیلی جدیدی بر صورت رژیم توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: گرچه این قطعنامه را اعترافی به حق مسلوب شده فلسطینیان می دانیم اما مطمئنا آمریکا با تلاش برای حل مساله فلسطین، درصدد محافظت از این رژیم است.

حجت الاسلام فضل الله تأکید کرد که باید در انتظار واکنش آمریکا و کشورهای غربی و سازمان ملل و همچنین عکس العمل کشورهای عربی و اسلامی پس از بی توجهی رژیم صهیونیستی به این قطعنامه باشیم.

این روحانی لبنانی ادامه داد: در حالی که فشار بین المللی علیه رژیم صهیونیستی آغاز شده است درهای عادی سازی روابط با این رژیم در بحرین گشوده و از هیأت صهیونیستی استقبال می شود. هرگونه عادی سازی با دشمن صهیونیستی که همچنان به اشغال فلسطین و جنایت علیه مردم این کشور می پردازد، را محکوم می کنیم.

وی اظهار داشت که ملت بحرین به هیچ وجه با عادی سازی روابط موافقت نمی کند چرا که در خط مقدم مبارزه با دشمن صهیونیستی قرار دارد.

خبرنگار:محمدرضا جایروند