داخلی     خبر     سیاست
رسانه در زمینه سلامت جامعه فرهنگ سازی کنند| تأثیر سلامت بر فکر و فرهنگ کشور
  حضرت آیت الله نوری همدانی به نقش سلامتی در تفکر و فرهنگ جوامع اشاره کرد و گفت: سلامت تأثیر بسیاری در جریان فكر و فرهنگ دارد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۵
کد مطلب : 75581
رسانه در زمینه سلامت جامعه فرهنگ سازی کنند| تأثیر سلامت بر فکر و فرهنگ کشور
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار اعضای هیأت مدیره انجمن رادیوتراپی انكولوژی ایران با اشاره به اهمیت درمان بیماری های خاص در کشور گفت: حرفه طبابت همواره در روایات مورد تأکید قرار گرفته، زیرا اسلام برای سلامتی جسم انسان اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی به نقش سلامتی در تفکر و فرهنگ جوامع اشاره و اظهار کرد: سلامت تأثیر بسیاری در جریان فكر و فرهنگ دارد و طب از این جهت که در جهت حفظ بدن می کوشد، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که عوامل ایجاد سرطان باید در صدا و سیما تبیین شود تا مردم نسبت به آن ها آگاهی پیدا کنند، ابراز کرد: ورزش یكی از عوامل بسیار مهم در حفظ سلامتی است و اگر کسی به صورت مداوم ورزش کند، بیمار نخواهد شد؛ همچنین افراد باید برای تغذیه خود نیز برنامه ریزی داشته باشند، زیرا تغذیه نامناسب دلیل اصلی ایجاد بیماری ها است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: رسانه ها باید ساعاتی را برای كارشناسان سلامت اختصاص دهند تا مردم را مضرات برخی خوراكی ها را آگاه سازند.

وی با اشاره به این که بر اساس روایات پرهیز از تغذیه های نامناسب بسیاری از ابتلای به بسیاری از امراض جلوگیری می کند، تأکید کرد: افراد باید همواره تحرک داشته باشند و تنبلی بپرهیزند، زیرا تنبلی عامل اصلی ایجاد بیماری ها است؛ برخی خوراكی ها برای بدن بسیار ضرر دارد، بنابراین ضرر ان ها بید از سوی کارشناسان برای مردم تبیین شود تا دیگر سراغ ان ها نروند.