داخلی     خبر     سیاست
در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع):
دوازدهمین نشست کارگروه قرآنی وفرهنگی عتبات ایران اسلامی برگزار شد
  آینده روشن- دوازدهمین نشست کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات ایران اسلامی در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۳
کد مطلب : 76021
دوازدهمین نشست کارگروه قرآنی وفرهنگی عتبات ایران اسلامی برگزار شد
به گزارش آینده روشن، ظهر چهارشنبه دوازدهمین نشست کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات ایران اسلامی در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) و با حضور نمایندگان اعتاب مقدسه حضرت معصومه (س)، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، مسجد مقدس جمکران، بعثه مقام معظم رهبری و سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

در این نشست، عباس سلیمی معاون فرهنگی و امور زائران و رئیس کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات ایران اسلامی، ضمن تشکر از فعالیت اعضای کارگروه در زمینه‌های مختلف قرآنی و فرهنگی در سال جاری، به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در پیام مقام معظم رهبری اشاره و تأکید کرد: سال آینده این کارگروه با جدیت، اهتمام و کمیت و کیفیت بیشتر به فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی می‌پردازد.

همچنین در این جلسه مدیر مرکز آموزش قرآن کریم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) نیز به تبیین ابعاد مختلف طرح هزاران ختم قرآن به نیت سلامتی حضرت ولیعصر (عج) در نیمه اول ماه شعبان پرداخت و اظهار داشت: این طرح گامی مختصر در بحث مهدویت است که در گذشته ۱۱ دوره در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام اجرا شده و در بعضی از سال‌ها افزون بر هفتصد هزار ختم قرآن نیز ثبت شده است و همکاری اعتاب مقدسه با رادیو قرآن می‌تواند گستره این طرح را افزایش داده و به این کار عظمت ببخشد.

وی ادامه داد: همچنین این طرح با همکاری رادیو قرآن به صورت حضوری و تلفنی در سراسر کشور انجام خواهد شد و اختتامیه آن نیز در روز نیمه شعبان در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام برگزار می‌گردد و می‌توان با اجرای این طرح مبارک از ماه رجب، مراسم اعتکاف امسال با رویکرد مهدوی برگزار شود.

در ادامه جلسه، دومین طرح پیشنهادی فاخر و مشترک در اعتاب مقدسه در سال ۱۳۹۸ که کرسی تلاوت ملی در اعتاب مقدسه بود، مطرح و مقرر شد اولین کرسی مشترک به مناسبت نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران در روز جمعه ۳۰ فروردین ماه همراه با برنامه‌های متنوعی از قبیل تلاوت قاریان نوجوان و بین المللی، اجرای گروه‌های تواشیح و ابتهال، اجرای برنامه حفظ توسط یکی از خانواده‌های قرآنی حافظ، مداحی و قرائت زیارت آل یاسین و تفسیر آیاتی از قرآن کریم، برپا شود.

سومین طرح مشترک فاخر پیشنهادی نیز توسط نماینده محترم آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها در کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات مقدسه ایران اسلامی با نام «طلیعه نور» تبیین شد که این طرح ناظر به یکسان سازی برنامه‌های لحظات تحویل سال نو با رویکرد قرآنی است. طبق این طرح لحظات تحویل سال نو با تلاوت آیه ۹ سوره مبارکه فاطر توسط یکی از قاریان ممتاز، معطر خواهد شد و بعد از اعلام سال جدید، آیه ۲۵۵ سوره مبارکه بقره به نام آیة الکرسی و دعای تحویل سال نو تلاوت می‌شود.


انتهای پیام/ 141