داخلی     گفتگو    
۱
دبیر همایش مهدی باوری تا مهدی یاوری سبزوار:
مهدی باوری مقدمۀ مهدی یاوری است
  دبیر همایش مهدی باوری تا مهدی یاوری سبزوار با تاکید بر تبیین صحیح فرهنگ مهدویت، مهدی باوری را مقدمه مهدی یاوری دانست.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۸۶ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب : 16956
مهدی باوری مقدمۀ مهدی یاوری است
به گزارش آینده روشن حجت‌الاسلام و المسلمین هادی حسین‌پور در گفتگو با اینده روشن اهداف برگزاری همایش مهدی باوری تا مهدی یاوری در شهرستان سبزوار را تشریح کرد و گفت: تابستان سال 1385 مقدمات اولیه برگزاری این همایش در سطح شهرستان سبزوار انجام شد.

وی دغدغه اصل برگزار کنندگان این همایش را آماده کردن جامعه برای پذیرش حکومت و فرهنگ مهدوی دانست و تصریح کرد: در مرحله اولیه حدود 150 نفر از خواهران و برادران در کلاسهای مقدماتی مهدی شناسی شرکت کردند و از اساتید مرکز تخصصی مهدویت که در 9 جلسه استفاده کردند که این تعداد امسال در 7 جسه برنامه های تکمیلی مهدی شناسی را پشت سر می‌گذارند. هادی حسین پور گفت: امسال این کلاسها از تاریخ 6 مرداد ماه سال جاری آغاز و تا 7 شهریور ماه ادامه دارد که طی آن 350 نفر از برنامه‌های مهدی شناسی مقدماتی استفاده خواهند کرد و در روز 9 شهریور ماه امتحان برگزاری دوره از این تعداد و 150 نفر پارسال گرفته خواهد شد و به آنان مدرک رسمی از سوی مرکز تخصصی مهدویت قم اعطا خواهد شد.

وی مباحثی چون ضرورت طرح مباحث مهدویت، فلسفه غیبت، حکمت آن، فواید امام غایب، ابعاد و آثار انتظار، آسیب شناسی مهدویت، مهدی ستیزان و ... را از عناوین آموزشی این دوره‌ها نام برد. و افزود: برگزاری دوره‌های مهدی شناسی در سطح شهرستان سبزوار با استقبال بسیار خوبی روبه رو شده است به گونه‌ای که برای برگزاری آن با مشکل کمبود جا و مکان رو به رو گشته‌ایم.

دبیر همایش مهدی باوری تا مهدی یاوری سبزوار از اجرای این طرح با همکاری کانون دارالعلم قرآن سبزوار خبر داد و گفت: مجریان برگزاری این برنامه همگی به صورت خودجوش اجرا و برگزاری این همایش را بر عهده گرفتند که در همین راستا، ستاد اجرایی متشکل از 20 نفر همراه با یک هیأت مرکزی 5 نفره، شکل گرفت و تمام کارهای اجرایی را ستاد اجرایی خود به تنهایی انجام می‌دهد.

وی برگزاری دعای ندبه در سطح شهرستان را از برنامه‌های قبل کانون دارالعلم قرآن سبزوار دانست و افزود: امسال به مناسبت عید بزرگ نیمه شعبان کتابخانه تخصصی مهدویت با دارا بودن بیش از 500 عنوان کتاب در کتابخانه مسجد شهید توسل سبزوار افتتاح خواهد شد.

هادی حسین‌پور کانون مهدویت دانشگاه پیام نور سبزوار و دانشکده علوم پزشکی سبزوار را از نهادهای فعال مهدوی شهرستان سبزوار دانست و گفت: سعی ما بر این است که از این پس با همکاری با این نهادها به صورت ستادی عمل شود تا فعالیتهای مهدوی با سماندهی و انسجام بیشتر انجام گیرد.

دبیر برگزاری همایش مهدی باوری تا مهدی یاوری سبزوار برگزاری طرح کتاب در گردش را با هدف بهره‌مندی عاشقان حضرت مهدی(عج) از کتابهای مربوط به حضرت صاحب الامر(عج) را از برنامه‌های فعالان مهدوی سبزوار دانست و افزود: در این برنامۀ مشخص بعد از مطالعه یک کتاب در رابطه با حضرت مهدی(عج) آن را به فرد دیگری منتقل می‌کند و او نیز بعد از یک هفته مطالعه امل آن را به فرد دیگری منتقل می‌کدن و همۀ افراد متقاضی از کتب مربوط به مهدویت استفده خواهند کرد.

حجت‌الاسلام هادی حسین‌پور فطرت پاک جوانان را علت اصلی گرایش آنان به سمت فرهنگ مهدوی دانست و تصریح کرد: سال به سال گسترش فرهنگ مهدوی را با استقبال روزافزون اقشار مختلف مردم شاهد هستیم و در این راستا مسئولان فرهنگی باید با فراهم نمودن بسرتهای مناسب برای ترویج فرهنگ انتظار جوانان را از دام صیادان، شیادان و تحریف کنندگان فرهنگ ناب مهدوی حفظ کنند.

وی پیاده کردن فرهنگ مهدوی در زندگی روزمره را بسیار مهم خواند و افزود: مهدی باوری مقدمه مهدی باوری است و انسانها با الگو گرفتن از امام غایب خود می‌توانند زندگی سعادتمندانه‌ای برای خود فراهم کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین هادی حسین ‌پور در پایان شرایط فعلی جهان را به گونه‌ای دانست که بشریت به بن بست کامل اعتقادی و فرهنگی رسیده است و برای رهایی از این وضعیت ظهور مصلح جهانی را آرزو می‌کند.
۱۳۸۸-۰۳-۱۱ ۱۵:۵۳:۲۲
سلام
من به عنوان يكي از داننش پژوهان اين دوره مهدويت از تمام افرادي كه در اين زمينه تلاش كردن نهايت تشكر را دارم.
ضمنا ما هم در دانشگاه يه كانون مهدويت به همين نام تشكيل داديم.اميدوارم بتونيم در اين راستا به خوبي فعاليت كنيم....