داخلی     خبر     سیاست
اجرای اقتصاد مقاومتی و افزایش توان داخلی مناسب ترین راه برای رفع مشکلات مردم است
  عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی و افزایش توان داخلی کشور که تا امروز تقریبا نادیده گرفته شده مناسب ترین راه برای رفع مشکلات مردم است.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : 70118
اجرای اقتصاد مقاومتی و افزایش توان داخلی مناسب ترین راه برای رفع مشکلات مردم است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس،مهراد کچویی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران، با اشاره به اقدامات خصمانه امریکا علیه ایران گفت: همانطور که انتظار می رفت اخیرا رئیس جمهور آمریکا با گذشت سه ماه از اعلام خروج یک طرفه کشورش از برجام، تحریم‌های خصمانه تازه‌ای را علیه مردم ایران امضا کرد.

وی افزود: اگر بخواهم این تحریم‌های جدید را دسته بندی کنم عمده آنها اقتصادی هستند که بیشتر نظام پولی و ارزی و منابع و ذخایر کشورمان خصوصا فلزات سنگین و گرانبها را مورد هدف قرارداده است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: اقدام به این قبیل تحریم‌ها به این دلیل بود که ترامپ و مشاورانش بعد از اتفاقات دی ماه گذشته و هنگامی که پالس هایی از عده ای وطن فروش دریافت کردند که البته نقش سازمان منافقین هم در این قضیه نمی‌توان نادیده گرفت، در این خیال باطل فرو رفتند که می‌توانند با تحت فشار گذاشتن مردم ایران، کشور را به آشوب بکشانند.

وی افزود: آنها گمان می‌کنند می‌توانند از مردم علیه دولت سوءاستفاده کنند تا مسئولینی ایرانی را مجددا سر میز مذاکره بنشانند! تا بیشترین امتیازات را از طرف ایرانی بگیرند و همزمان با آن هم این آقا، اعلام کرده من خواهان مذاکره با ایران، بدون هیچ پیش شرطی هستم! البته کاملا مشخص بود که این جمله ترامپ فاقد هرگونه ارزش است و تنها آن را برای گرفتن ژست در برابر رسانه های جهان گرفته تا بگوید آنقدر هم که شما فکر می‌کنید من زورگو نیستم.

کچویی یادآور شد: ترامپ از طرف دیگری هم مردم ایران را مورد خطاب قرار داده تا یک جنگ روانی از طرف مردمی که تحت فشار اقتصادی هستند به سمت دولت راه بیاندازد.

وی افزود: البته نکته جالب این درخواست ترامپ این بود که دقیقا او دو ساعت هم روی حرف خود نماند و سایت وزارت امورخارجه ی آمریکا لیست پیش شرط های این کشور برای مذاکره با ایران را مجدد منتشر کرد! آیا دولت خبیثی که دوساعت هم روی حرف خود نمی‌تواند تکیه کند برای ما قابل اعتماد است؟

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران گفت: همانطور که رییس جمهور کشورمان گفت اروپا بر روی کاغذ و پشت تریبون همراه ایران شده اما در عمل هیچ اتفاق مهمی نیفتاده است. باید از رییس جمهور پرسید آیا یک مهلت ۱۲۰ روزه به اروپا کافی نبود؟

وی افزود: آقای روحانی می‌گفت باید تحریم‌ها لغو شود تا مشکل آب خوردن مردم هم حل شود! در مناظرات انتخاباتی هم بر خلاف رقبای خود، بیشترین پافشاری را بر این اصل داشت که با رفع تحریم ها می‌توان به شکوفایی ملی رسید! حال تنها چهارده ماه از مناظرات گذشته ولیکن این سخنان از آقای روحانی، حتی کاربران فضای مجازی هم به واکنش واداشت به شکلی که کاربرانی به طنز نوشته بودند: «نکند آقای رئیسی، رییس جمهور شده و ما خبر نداریم!»

کچویی گفت: حال که تمام امید دولت از آمریکا نا امید شده و مردم تحت فشار اقتصادی شدیدی قرار دارند، دولت گرچه دیر، ولیکن به این نتیجه رسیده که برای مقابله با این فشارهای روانی و اقتصادی، «اقتصاد مقاومتی و افزایش توان داخلی کشور» که تا امروز تقریبا نادیده گرفته شده بود، مناسب ترین راه است.

مسئول بسیج دانشگاه آزاد رباط کریم گفت: همگی امیدواریم دولت آقای روحانی حال که از غرب و کدخدا قطع امید کرده راه تکیه بر توان داخلی کشور را به عنوان تنها راه پیشرفت و برون رفت از وضعیت بحرانی اقتصادی با قدرت تمام ادامه دهد.