داخلی     خبر     بین الملل
بیانیه ارتش لبنان و «یونیفل» در پی عملیات تل‌آویو
  ارتش لبنان اعلام کرد تحرکات کنونی رژیم صهیونیستی در مرز لبنان تحت پیگیری دقیق است؛ سخنگوی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل نیز از ارتباط با طرف‌های مربوطه خبر داد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب : 74448
بیانیه ارتش لبنان و «یونیفل» در پی عملیات تل‌آویو
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، رژیم صهیونیستی از آغاز عملیاتی در مرز با لبنان با هدف کشف آنچه تونل‌های حزب الله نامید، خبر داد.

بر اساس گزارش «النشره»، در پی این موضوع ارتش لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد طرف لبنانی مرز (با فلسطین اشغالی) آرامش و باثبات و در دست پیگیری دقیق است.

در ادامه این بیانیه آمده است برای جلوگیری از هر تنش یا بی‌ثباتی در این منطقه، یگان‌های ارتش با همکاری نیروهای «یونیفل» (نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان) در حال انجام وظایف همیشگی خود هستند.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، «مالینی یانسون» سخنگوی یونیفل هم در این باره گفت یونیفل از طریق گزارش‌های رسانه‌ای به این موضوع آگاه شده است و با تمامی طرف‌های مربوطه برای تضمین این موضوع که سازوکارهای ارتباط و هماهنگی با یونیفل ر راستای حفظ آرامش و ثبات به کار گرفته شده، در ارتباط است.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است حزب‌الله تونل‌هایی را با هدف اجرای عملیات‌های غافل‌گیر کننده علیه آنها حفر کرده است و به همین دلیل عملیات سپر شمالی را در سراسر مرز موسوم به «خط آبی» اجرا می‌کند.

«خط آبی» مرز لبنان و فلسطین اشغالی را تعیین می‌کند ؛ این خط توسط سازمان ملل متحد پس از عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ و پایان دادن به ۲۲ سال اشغال جنوب لبنان ترسیم شد.