داخلی     خبر     انديشه
جشن بزرگ «بیعت با امام» در مسجد مقدس جمکران برگزار شد
  جشن بزرگ سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) با حضور خیل عاشقان و منتظران حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب : 73728
جشن بزرگ «بیعت با امام» در مسجد مقدس جمکران برگزار شد
به گزارش آینده روشن جشن بزرگ سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) در شب نهم ربیع‌الاول با حضور خیل عاشقان و منتظران حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) در شبستان امام علی (علیه‌السلام) مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم تنی چند از شاعران آیینی کشور به شعرخوانی در وصف منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه) پرداختند.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی در سخنانی با اشاره به اینکه ائمه اطهار (علیهم‌السلام) برای غیبت دوازدهمین امام زمینه‌سازی کرده و تعالیم زیادی به مردم برای دوران غیبت دادند، اظهار کرد: نقطه اصلی جبهه زمینه‌سازی غیبت، امام حسن عسکری (علیه‌السلام) است.

وی به روایاتی از امام حسن عسکری (علیه‌السلام) در خصوص امام زمان (علیه‌السلام) پرداخت و ادامه داد: امام حسن عسکری (علیه‌السلام) حدود ۱۰۳ شاگرد داشته که ۳۶ تن از آن‌ها ایرانی بودند و از این میان ۱۷ نفر اهل قم بودند. ایشان به شاگردان خود تأکید کردند که امام مهدی (علیه‌السلام) به غیبتی طولانی خواهند رفت و هیچ‌کس از وقت ظهور باخبر نیست.

استاد حوزه علمیه افزود: از این حادثه بیش از یک هزار و صدسال گذشته و شبهاتی زیادی پیرامون مهدویت ایجادشده است و بسیاری از آن‌ها پاسخ‌داده‌شده است. در دوران غیبت اگر افراد به‌جز علما به سراغ فرقه‌های انحرافی و مکتب‌های عرفانی بروند سقوط خواهند کرد.

وی در ادامه به بیان نمونه‌هایی از انحرافات در مهدویت پرداخت.

مداحی حاج سید محسن بنی فاطمه از دیگر برنامه‌های این جشن باشکوه بود.

انتهای پیام/

 
مرجع : جمکران