داخلی     خبر     بین الملل
الوفاق بحرین تحریم دور دوم انتخابات پارلمانی را خواستار شد
  جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق» بحرین با اشاره به عدم مشروعیت نتایج انتخابات پارلمانی این کشور، خواستار تحریم دور دوم انتخابات شد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۴
کد مطلب : 74268
الوفاق بحرین تحریم دور دوم انتخابات پارلمانی را خواستار شد
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمعیت الوفاق امروز جمعه با صدور بیانیه‌ای بر تحریم دور دوم انتخابات پارلمانی بحرین تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است: «ملت وفادار بحرین با تحریم گسترده (دور اول انتخابات) موضع ملی بزرگی را به ثبت رسانده و باعث شدند با وجود استفاده دولت از ابزارهای مختلف برای ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان با هدف وادار کردن آنها به رأی‌دهی، اما میزان مشارکت مردمی در انتخابات تنها ۳۰ درصد باشد.»

طبق گزارش وبگاه «مرآة البحرین»، الوفاق همچنین به ملت بحرین به دلیل این موضع درخشان و مخالفت با سیاست‌های دولت از طریق تحریم انتخابات صوری در دوره نخست، درود فرستاد.

این جمعیت در بیانیه خود بر ضرورت تحریم دور دوم انتخابات که از آن به عنوان «کُمدی» یاد کرده است، تأکید کرد و افزود که ضروری است با تحریم انتخابات از سهیم شدن در پیآمدهای خطرناک آتی این روند در سطح اقتصادی، معیشتی، انسانی و سیاسی اجتناب کرد.

در بیانیه مذکور آمده است که انتظار می‌رود روزهای آینده «روز سیاه» برای شهروندان بحرینی در نتیجه سیاست‌های غلط و ویرانگر مجلس نمایندگان باشد.

دولت بحرین اعلام کرده که دور دوم انتخابات پارلمانی برای تعیین سرنوشت ۳۱ کرسی از مجموع ۴۰ کرسی، هفته آینده برگزار می‌شود.

دور نخست انتخابات پارلمانی و شورای شهر بحرین روز شنبه گذشته در حالی برگزار شد که معارضان این کشور آن را تحریم کرده و این انتخابات را «کُمدی» خوانده و تأکید کردند که نتایج آن از قبل مشخص است.