داخلی     خبر     سیاست
آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی در دیدار با حیدر العبادی:
پیروزی‌های مردم عراق فرصت را از دشمنان این کشور گرفت/ تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی از آزادسازی کامل عراق
  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از دولت عراق در نابودی تروریسم و تحقق ثبات و بازسازی و توسعه عراق تاکید کرد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب : 67068
پیروزی‌های مردم عراق فرصت را از دشمنان این کشور گرفت/ تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی از آزادسازی کامل عراق
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفر به عراق با حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی آزادسازی شهرهای موصل و تلعفر از اشغال داعش را به نخست وزیر این کشور تبریک گفت و افزود: پیروزی های پی‌درپی در عراق با وحدت مردم عراق، جهانیان را شگفت زده کرد و فرصت را از دشمنان این کشور گرفت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از دولت عراق در نابودی تروریسم، آزادسازی کامل سرزمین های اشغال شده از سوی داعش، تحقق آرمان های مردم آن در دستیابی به وحدت، ثبات، بازسازی و توسعه عراق تاکید کرد.

نخست وزیر عراق نیز در استقبال از آیت‌الله شاهرودی و هیات همراه، یکپارچگی و وحدت مردم عراق را رمز پیروزی در همه جبهه ها عنوان کرد و یادآور شد: ما همچنان با عزم، اراده، قدرت، تکیه بر مردم عراق و توان آنها در مسیر پیروزی به پیش می‌رویم.

العبادی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: ما روزهای پیروزمند باشکوهی را سپری می‌کنیم که نیروهای قهرمان عراقی از گروه‌های مختلف با فداکاری و حمایت و پشتیبانی «آیت الله سیستانی» مرجع عالی قدر عراق، آن را رقم زده‌اند.

وی در پایان با استقبال از هیات ایرانی و رضایت از سطح روابط بین دو کشور، از حمایت تهران از بغداد در برابر تروریسم قدردانی کرد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه وی، پنجشنبه گذشته وارد بغداد پایتخت عراق شدند.