داخلی     خبر     انديشه
آیت الله مکارم شیرازی:
یک گروه با ایمان و صالح العمل هسته اصلی قیام امام زمان(عج) اند
  «کسانی خلیفه خدا روی زمین می شوند که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند» نه اینکه افرادی که فساد را دامن بزنند و تماشاگر گناهان باشند خلیفه خدا بشوند، بنابراین، یک گروه با ایمان و صالح العمل هسته اصلی قیام امام زمان(عج) اند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
کد مطلب : 66555
یک گروه با ایمان و صالح العمل هسته اصلی قیام امام زمان(عج) اند
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با جمعی از مبلغان اعزامی به مناطق محروم کشور با اشاره به آیه پنجم سوره مبارکه قصص مبنی بر حکومت جهانی مستعضفان بر زمین، اظهار کرد: در قرآن کریم آیاتی داریم که بشارت ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را می دهد که یکی از آنها همین آیه است که جریان حضرت موسی و فرعون است ولی فعل مضارع در این آیه دلالت بر استمرار دارد.

وی افزود: اراده الهی بر این است که حکومت الهی به دست مستضعفان برسد و منحصر به زمان حضرت موسی علیه السلام و فرعون و از بین رفتن او نیست، بنابراین بشارت می دهد که محرومان از اسلام و شیعه امیدوار باشند که روزی حاکمیت را به وسیله قیام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به دست آنها خواهد سپرد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه برخی از روایات مربوط به ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نتیجه عکس می گیرند، ابراز کرد: می گویند اگر بخواهیم تسریع در ظهور بشود باید بگذاریم زمین پر از ظلم و جور بشود تا حضرت(عج) ظهور کند و در حقیقت می خواهند توجیهی برای سکوت در برابر منکرات برای خود درست کنند.

وی تاکید کرد: قرآن کریم در آیه دیگر می فرماید: «کسانی خلیفه خدا روی زمین می شوند که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند» نه اینکه افرادی که فساد را دامن بزنند و تماشاگر گناهان باشند خلیفه خدا بشوند، بنابراین، یک گروه با ایمان و صالح العمل هسته اصلی قیام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند و موجب ظهور ایشان می شوند و در غیر این صورت این آیه پیاده نمی شود.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه گروه صالح العمل توسط مبلغان رشد و تقویت می شود، بیان کرد: باید جلوی راه انحراف و افکار اشتباه را گرفت و در غیر این صورت به مقصد نمی رسیم؛ خداوند در آیات ابتدایی سوره مبارکه بقره می فرماید: «قرآن مایه هدایت برای متقین است» متقین کسانی هستند که روحشان آماده پذیرش باشد و این افراد سه صفت دارند؛ نخست ایمان به غیب دارند، چراکه بدون دیدن خدا، پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف با فهم آثار ایشان ایمان می آورند.

وی ابراز کرد: صفت دوم انسان های متقی اقامه نماز است که با خواندن نماز فرق دارد؛ اقامه نماز یعنی اینکه در جامعه نمازخوان پرورش می دهند و مهمترین صفت آنها یعنی سومین ویژگی شان، انفاق در راه خدا است که با توجه به این آیه شریفه فرقی نمی کند که انفاق از مال یا غیر آن باشد چراکه فرموده است از آنچه خدا به آنها روزی داده است انفاق می کنند، بنابراین علم و دانشی که طلبه ما در حوزه یاد می گیرد را نیز باید نشر بدهد.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه متقیان هدایت یافتگان الهی هستند، بیان کرد: مؤسسان این برنامه تبلیغی پایه خوبی گذاشتند و بسیار آینده نگر بودند و نیازهای اصلی که دیگران از آن غافل بودند توجه کردند و بنده شنیده ام با فعالیت های آنها صدها مدرسه در مناطق محروم ساخته شده است؛ اگر در یک مدرسه یک نفر هدایت شود ارزش زیادی دارد چه برسد به اینکه در ده ها مرکز علمی ده ها نفر هدایت شوند.

وی خاطرنشان کرد: بهترین ذخیره برای روز قیامت همین مسأله تبلیغ در مناطق محروم و مناطقی است که فکر و اندیشه شیعه در خطر است؛ این کار جهاد اکبر است، چراکه به طور کل تبلیغ کار پر ارزشی است بویژه جایی که ایمان مردم در خطر است ارزش فوق العاده ای دارد و بدانید خداوند این توفیق را به هرکسی نمی دهد.