داخلی     خبر     بین الملل
تحرکات پارلمان اردن برای لغو قرارداد اجاره زمین‌ به رژیم صهیونیستی
  بیش از ۵۰ نماینده پارلمان اردن با امضای یادداشتی از دولت خواستند قرارداد اجاره زمین‌های این کشور به رژیم صهیونیستی را لغو کند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۲
کد مطلب : 72585
تحرکات پارلمان اردن برای لغو قرارداد اجاره زمین‌ به رژیم صهیونیستی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، بیش از ۵۰ نماینده پارلمان اردن امروز سه‌شنبه با امضای یادداشتی از دولت این کشور خواستند تا قرارداد اجاره زمین‌های الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی را لغو کند.

نمایندگان گفتند که کمیته حقوقی پارلمان از دولت خواست تا در قرارداد اجاره زمین‌های الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند.

طبق گزارش خبرگزاری عمون اردن، نمایندگان در این یادداشت برگزاری نشستی بین نمایندگان و دولت جهت اطلاع از رویکردهای دولت در این باره را خواستار شده و تأکید کردند که چنانچه دولت اقدامی در این باره انجام ندهد، پارلمان دست به اقدامات قانونی خواهد زد.

«خلیل عطیه» یکی از نمایندگان پارلمان در این باره به اتخاذ اقدامات قانونی علیه دولت از جمله کسب رأی اعتماد مجدد از مجلس اشاره کرد.

عطیه گفت که با وجود تعهد دولت برای اتخاذ تصمیم مناسب درباره زمین‌های الباقوره و الغمر از طریق کانال‌های قانونی و به رغم مخالت‌های مردمی و حزبی با تمدید این قرارداد، اما متأسفانه هیچ گونه تحرکات رسمی مشاهده نمی‌شود.