داخلی     خبر     انديشه
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:
«مکتب اهل بیت(ع)» مانع سیطره غرب بر جهان اسلام است
  قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مراسم «عاشورا در عاشورا» گفت: امروز غرب متوجه شده است که جهان اسلام بدون مکتب اهل بیت(ع) هم قابل برای انحراف و هم قابل برای سیطره است متوجه شده مانع او در سیطره بر جهان اسلام، مکتب اهل بیت(ع) است،
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳
کد مطلب : 71315
«مکتب اهل بیت(ع)» مانع سیطره غرب بر جهان اسلام است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» از مشهد، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، در نخستین یادواره شهدای انفجار حرم مطهر رضوی که با عنوان «عاشورا در عاشورا» در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در حال برگزاری است، اظهار کرد: امروز غرب متوجه شده است که جهان اسلام بدون مکتب اهل بیت(ع) هم قابل برای انحراف و هم قابل برای سیطره است، هیچ چیزی جای مکتب اهل بیت(ع) را نمی گیرد؛ این مکتب چراغ و معدن جواهری است که افراد لایق آن را استخراج می کنند.

سید مرتضی بختیاری افزود: غرب متوجه شده است مانع او بر سیطره جهان اسلام، مکتب اهل بیت(ع) است، متوجه شده که مکتب اهل بیت(ع) این توان را دارد که نظام مدنی معقول در دنیای معاصر اداره کند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در دهه اول انقلاب گفته می‌شد حکومت براساس فقه و مندرس در نهایت افغانستانِ عقب افتاده دارید؛ عقب افتادگی افغانستان به دلیل جنایت دشمنان است و گرنه ملت افغانستان شجاع و مجاهد هستند.

وی بیان کرد: در طول تاریخ عالمان بسیاری شهید شدند اما هدف دشمن از شهادت شهدای هسته‌ای محروم ساختن یک ملت از دستیابی به حوزه‌های وسیعی از دانش و تکنولوژی است، شهدای هسته‌ای ما از این جهت اهمیت دارند که آغاز چنین پروژه ای از سوی دشمن است.

بختیاری متذکر شد: مکتب اهل بیت(ع) همان مکتب اسلام است، اینکه آن را منصوب به ایران می‌دانند خیلی مضحک است اهل بیت پیامبر(ص) در شهرهای بصره، سامرا، کوفه و... بودند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: دو تفکر در عالم اسلام حتی از زمان رسول اکرم(ص) رشد کرد؛ «مدرسه اهل بیت(ع)» که همه چیز در آن بر محور ولایت جامع است و دیگری «مدرسه اهل سنت» است که براساس آن حکومت زندگی مدنی به عرف عقلی سپرده شده است.