داخلی     خبر     بین الملل
اسلام ومسیحیت فضای مناسبی برای گفتگو، مهربانی و مدارا دارند
  حجت الاسلام و المسلمین سید علی فضل الله در دیدار "ناجی خوری" مشاور رئیس جمهور لبنان تاکید کرد: تقویت گفتگوی اسلامی_ مسیحی در حمایت از وحدت ملی و بنای آن بر اساس اصول ارزشی و فکری نقش دارد.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : 75681
اسلام ومسیحیت فضای مناسبی برای گفتگو، مهربانی و مدارا دارند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل ازخبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سید علی فضل الله در دیدار "ناجی خوری" مشاور رئیس جمهور لبنان تاکید کرد: تقویت گفتگوی اسلامی_ مسیحی در حمایت از وحدت ملی و بنای آن بر اساس اصول ارزشی و فکری نقش دارد.

دو طرف در خصوص راه های تحکیم روابط اسلامی – مسیحی بررسی کرده و بر ضرورت تلاش جامعه مدنی، جمعیت های داخلی و هیئت های گفتگویی در این زمینه تاکید کردند.

سید فضل الله با اشاره به اینکه تلاش برای تقویت گفتگوی اسلامی مسیحی موجب تعمیق وحدت ملی می شود، بر اهمیت تلاش بر اساس اصول ارزش های انسانی و رسالتی که اسلام و مسیحیت از آن بهره مند هستند، تاکید کرد.

وی تصریه کرد: ادیان به ویژه دین اسلام و مسیحیت فضای مناسبی برای گفتگو، مهربانی و مدارا دارند و به دنبال تعصب، کینه توزی و دشمنی نیستند.

سید فضل الله خواستار منع سیاستمداران از سوء استفاده از دین در جهت منافع سیاسی شد و گفت: این مسئله موجب برانگیخته شدن حساسیت ها، تعصبات و کینه های می شود.