داخلی     خبر     بین الملل
روسیه: بعضی از کارکنان سفارت آمریکا در مسکو زیادی هستند/ شاید اخراجشان کنیم
  وزارت خارجه روسیه روز جمعه گفت در صورت عدم اقدام ایالات متحده در بازگشایی دو مجتمع تعطیل‌شده روسیه با اخراج دیپلمات‌های آمریکایی و تعطیلی برخی از ساختمان‌های آمریکا در روسیه این اقدام را تلافی خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب : 66861
روسیه: بعضی از کارکنان سفارت آمریکا در مسکو زیادی هستند/ شاید اخراجشان کنیم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه روز جمعه گفت در صورت عدم اقدام ایالات متحده در بازگشایی دو مجتمع تعطیل‌شده روسیه با اخراج دیپلمات‌های آمریکایی و تعطیلی برخی از ساختمان‌های آمریکا در روسیه این اقدام را تلافی خواهد کرد.

دولت قبلی آمریکا سال گذشته 35 دیپلمات روس را از آمریکا اخراج و دو مجمتع روسی موجود در «مریلند» و «نیویورک» را تعطیل کرد.

«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز جمعه در مسکو گفت که در صورت عدم حل و فصل این موضوع، روسیه «مجبور به انجام تدابیر متقابل خواهد شد.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «اشیاء مصادره‌شده بازگردانده نشده‌اند. واشنگتن نه تنها تصمیم اخراج کارکنان ما را لغو نکرده، از صدور روادید برای جایگزین‌های آنها هم امتناع کرده است.»

زاخارووا، سپس در اظهاراتی به تلویح گفت که مسکو با اخراج برخی از دیپلمات‌های آمریکایی، اقدام واشنگتن را تلافی خواهد کرد.

وی گفت: «چیزی هست که با آن می‌توانیم تلافی کنیم: تعداد کارکنان سفارت آمریکا در مسکو بسیار زیادتر از تعداد کارکنان سفارت ما در واشنگتن است.»