داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
دکتر لنگهاوسن مطرح کرد:
دیدگاه‌های مختلف مسیحیان درباره عصر
  دکتر محمد لگنهاوسن با اشاره به دیدگاه‌های مختلفی که درباره عصر ظهور در مسیحیت وجود دارد، دیدگاهِ مسیحیان صهیونیستِ افراطی را در اقلیت و در عین حال پرنفوذ در آمریکا توصیف کرد.
گزارشگر : سید مجتبی رفیعی اردکانی
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب : 66221
دیدگاه‌های مختلف مسیحیان درباره عصر
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مهدویت(مؤسسه آینده روشن)، دکتر محمد لگنهاوسن، مسیحیِ مسلمان‌شده و پژوهش‌گر مؤسسه امام خمینی قم، درباره عصر ظهور از دیدگاه مسیحیت گفت: در میان مسیحیان درباره عصر ظهور دیدگاه‌ها خیلی متفاوتی وجود دارد.

وی به یک نمونه اشاره کرد و افزود: مسیحیانِ صهیونیستِ افراطی، تفسیر خاصی از ظهور حضرت مسیح دارند. آن‌ها فکر می‌کنند مسیحیان تا آخر زمان باید طرفدار یهودی‌ها باشند و زمانی که حضرت مسیح بازگشت، همه یهودی‌هایی که با آن‌ها بودند مسیحی می‌شوند.

استاد سابق دانشگاه تگزاس در آمریکا ادامه داد: این دیدگاه با این‌که در اقلیت می‌باشد، ولی پرنفوذ است، مخصوصا در بعضی از قشرهای سیاسی در آمریکا.

وی با بیان این‌که کلیسای کاتولیک، ارتدوکس‌ها، لوتری‌ها و... هر کدام دیدگاه خودشان را دارند، تأکید کرد: برای فهم نظر آن‌ها راجع به عصر ظهور باید هر کدام از این دیدگاه‌ها را به صورت جدا تحقیق و بررسی کرد.

این پژوهشگر حوزه دین‌شناسی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات ما می‌خواهیم بین اسلام و مسیحیت مقایسه بکنیم که در موضوع عصر ظهور چه می گویند، در حالی که به نظرم درست نیست؛ به خاطر این‌که مسیحیان یک حرفی ندارند، حتی مسلمان‌ها هم دیدگاه‌های مختلفی دارند؛ نه فقط درباره مهدویت، بل‌که درباره موضوع‌های مختلف؛ بنابراین ابتدا باید تحقیق کنیم که یک موضوع در هر کدام از مذاهب ادیان چگونه رشد کرد، هم‌چنین دیدگاه‌های مختلف و اختلافاتی که دارند را باید بررسی کرد.