داخلی     خبر     سیاست
دعوت ستاد بزرگداشت امام(ره) ازمردم برای حضور درمراسم 14خرداد
  ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) از آحاد ملت انقلابی ایران برای حضور گسترده در مراسم ارتحال ایشان در روز 14 خرداد دعوت کرد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۹
کد مطلب : 68634
دعوت ستاد بزرگداشت امام(ره) ازمردم برای حضور درمراسم 14خرداد
دعوت ستاد بزرگداشت امام(ره) ازمردم برای حضور درمراسم 14خرداد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) در اطلاعیه فراخوان مراسم 14 خرداد 1397 با دعوت از مردم انقلابی ایران اسلامی جهت حضور گسترده در برنامه های سالروز ارتحال حضرت امام خمینی‌(س)، اهم برنامه‌های 14 خرداد ماه و همچنین لیالی قدر حرم مطهر امام خمینی(س) را اعلام کرد.
در این اطلاعیه آمده است:‌ برگزاری آیین سالانه و با شکوه 14 خرداد در فضای ملکوتی ماه میهمانی خدا و در پرتو فیوضات شبهای قدر در راه است. مراسمی که نمایش اوج قدرشناسی و تجلیل شما مردم مومن و با وفای ایران از منادی آرمان هایی است که 40 سال پیش برای تحقق آنها بپا خاستید و در حالی که بزرگترین قدرت های جهان به مصاف آمده بودند در عین ناباوری جهانیان، پیروزی و تحقق نصرت الهی را درآغوش گرفتید.
ستاد بزرگداشت امام(ره) در این اطلاعیه افزود: به گواهی صادقانه تاریخ، در طول 4 دهه گذشته نیز شما مردم با صفای ایران با هوشمندی و استقامت خیره کننده خویش تمامی توطئه ها و نقشه های دشمنان را نقش برآب ساختید وآرزوی براندازی نظام اسلامیتان را بر دل آنان نهادید و در تمام این سالها، آموزه ها، رهنمودها و وصایای رهبر کبیر انقلاب اسلامی(سلام الله علیه) به مثابه درسنامه ایستادگی و استقامت، سربلندی و آزادگی و استقلال و اقتدار میهن عزیزمان مهمترین پشتوانه معنوی راه طی شده پرافتخارمان بوده است.
در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است:‌ شاهد این حقیقت: امنیت، اقتدار و پیشرفت های انکارناپذیر کشورمان در منطقه آشوب زده خاورمیانه است که خار چشم حسودان و دشمنان گردیده است.
این اطلاعیه می افزاید:‌ اینک در آستانه چهل سالگی تأسیس نظام جمهوری اسلامی و در شرایطی که آمریکا در نهایت انزوای بین المللی با اعتراف به شکست طرح های گذشته اش دشمنی دیرینه خود با ملت ایران را علنی تر ساخته، بیش از هر زمان دیگر نیازمند بازخوانی درس های مکتب امام و مهمترین رمز موفقیت آن یعنی وحدت کلمه و اعتصام به حبل الله هستیم؛ همان اتحادی که کارکرد معجزه گونه آن را در طوفان حوادث پس از پیروزی انقلاب و در 8 سال دوران دفاع مقدس و دیگر میدانهای سخت رویاروی با فشارها و توطئه های دشمنانمان در 40 سال گذشته بارها آزموده ایم.
ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) خاطر نشان می کند:‌ آری، وحدت و همدلی آحاد شما ملت بزرگ ایران در برابر اقدامات خصمانه و رجزخوانی ها و خیالپردازی های اخیر دولت آمریکا و همپیمانان ذلیل منطقه ای آن، و همصدایی یکپارچه شما مردم سرافراز ایران با رهبری فرزانه و مسئولان دولت مورد اعتماد خویش در مصاف با شرایط جدید، پشتوانه ای نیرومند برای تثبیت حقوق حقه ایران و پیشبرد اهداف دیپلماسی عزتمندانه دولتمردانمان در منزوی تر ساختن بیش از پیش دولت متوهم آمریکا می باشد و بدون تردید به فضل الهی و با اعتماد به وعده های تخلف ناپذیر خداوند متعال، انشالله ملت بزرگ ایران از این میدان نیز همچون گذشته با سربلندی بیرون خواهد آمد.
این اطلاعیه خاطر نشان می کند:‌ گردهمایی میلیونی پیروان امام خمینی(س) در مراسم بزرگداشت 14 خرداد در سراسر کشور و در حرم مطهر آن عزیز راحل در سال جاری، عرصه نمایش این همدلی و همبستگی ملی است؛ همچنانکه طنین این حضور پرشکوه، پشتوانه ای است معنوی در آستانه برگزاری روز قدس در حمایت از مقاومت جانانه ملت مظلوم فلسطین که علیرغم سکوت و خیانت های برخی دولت های خود فروخته منطقه، در خط مقدم مقاومت در مقابل توطئه آمریکایی مصادره هویت قدس شریف و در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی فداکارانه به قیام برخاسته اند.
در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است:‌ البته امواج حضور پرنشاط و خیره کننده میلیون ها پیرو امام در مراسم 14 خرداد در سراسر کشور شاهدی است عینی بر این حقیقت که رهبر معظم انقلاب فرمود: « امام راحل اگرنه به جسم اما با فکر و راه و وصیت همیشه زنده خود در کنار ماست و زنده است و به فضل و قدرت خدا هیچ قدرتی نخواهد توانست این حضور و این حیات را سلب کند و جمهوری اسلامی را از پدر و بنیانگذار و معلم بزرگ خود جدا سازد».
ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(سلام الله علیه) در ادامه از عموم ملت، علما و فضلای اعلام، فرهنگیان و دانشگاهیان، خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران و خصوصا جوانان پرشور و متعهد برای شرکت در این مراسم معنوی و پرشکوه که با حضور سفرای کشورهای خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران و مسئولان عالیرتبه نظام و اعضای بیت شریف حضرت امام برگزار می گردد ، دعوت کرد.
این ستاد خاطرنشان کرد: برنامه رسمی مراسم روز 14 خرداد از ساعت 17:30 در حرم مطهر با تلاوت آیات قرآن مجید و مداحی و عزاداری آغاز و سپس همگان از بیانات مهم و ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بهره مند خواهند شد.
این اطلاعیه می افزاید:‌ همچنین مراسم ویژه شب 14 خرداد و شب ضربت خوردن حضرت مولای متقیان امیر المومنین علی علیه السلام از ساعت 22:30 در جوار حرم مطهر آغاز و مراسم ویژه احیاء توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای سید ابراهیم هاشمیان برگزار می شود.
ستاد بزرگداشت امام (ره) خاطر نشان می کند: مراسم شب 21 ماه رمضان و شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام و عزاداری از ساعت 22:30 آغاز و برنامه احیاء توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای ناطق نوری برگزار می شود.
در این اطلاعیه تصریح شده است: مراسم شب بیست و سوم رمضان و دعای ابوحمزه ثمالی و احیاء توسط آقای حاج مهدی منصوری از اصفهان برگزار می شود.


انتهای پیام /138