داخلی     خبر     بین الملل
خشم مسلمانان از جشنواره موسیقی جده در آستانه ایام حج
  آینده روشن - یک نویسنده عرب در روزنامه ایندپندنت اونلاین با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی در جده چند روز قبل از موسم حج نوشته است که این اقدام خشم مسلمانان را برانگیخته است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳
کد مطلب : 76464
خشم مسلمانان از جشنواره موسیقی جده در آستانه ایام حج
به گزارش آینده روشن «محمد سعید» نویسنده عرب در نامه ای با عنوان «جشنواره موسیقی سعودی اهانت به تعالیم اسلام» که در روزنامه «ایندیپندنت اونلاین» منتشر کرد، آورده است که رژیم سعودی میزبان جشنواره موسیقی بین المللی در جده در روز 18 ژوئیه است. این درحالی است که جامعه اسلامی به شدت نسبت به این مسئله خشم و انزجارخود را ابراز و نسبت به این رویداد موسیقی انتقاد کرده است.

محمد سعید در این نامه آورده است: این جشنواره تعالیم و آموزه های اسلام و ارزش های آن را تضعیف می کند؛ علاوه براینکه این جشنواره موسیقی، چند روز قبل از آغاز موسم حج برگزار می شود.

وی نوشته است که رژیم سعودی گام هایی برای کاهش وابستگی اش به درآمد نفتی برمی دارد و تلاش می کند تا براساس چشم انداز 2030 عربستان، شکل های دیگری از کسب درآمد مانند گردشگری و طرح های تفریحی را ارایه دهد. مقامات عربستان براین مسئله توافق دارند که به تحول اقتصادی و مالی نیاز دارند، اما نباید به حساب مبانی اسلامی باشد.

این نویسنده عرب نوشته است که معتقد است که این جشنواره موسیقی که بزرگترین رویداد موسیقی زنده در این منطقه به شمار می اید، چیزی جز بی بندو باری و غیراخلاقی ندارد و باید با شدیدترین عبارت ها محکوم شود.

محمد سعید در این نامه آورده است که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان «مدرنیته سازی» یا «آزادی» کشور را تصویب کرده است، اما به شکل نامطلوب و بدی آن را برای مسلمانان یا اسلام اجرا کرده است.

این نویسنده معتقد است که اصلاحات بن سلمان تنها برای تقویت قدرت خود و خدمت به منافعش است. این سخن به حق گمراه کننده است که ولیعهد «مصلح دینی» است، زیرا اسلام نیازی به اصلاح یا تغییر ندارد. زیرا با جهان مترقی و دمکراتیک سازگار است. حقیقت این است که رژیم سعودی نیاز به اجرای مضامین و آموزه های اسلامی دارد.

سعید در پایان نامه اش گفته است که عربستان که قانون اساسی ندارد، مدعی است که قرآن قانون اساسی آن است، اما متاسفانه حکومت عربستان نشان نمی دهد که به آموزه های اسلامی و زندگی و سیره پیامبر اکرم(ص) پایبند باشد.

پایان پیام/141