داخلی     خبر     بین الملل
سافت بنک ژاپن:
بحران خاشقچی در عربستان را به شدت زیر نظر داریم
  بانک سافت بان ژاپن اعلام کرد که هم‌اکنون همکاری‌های این شرکت با سعودی‌ها در شرایط معمولی قرار دارد اما موضوع بحران ناپدید شدن روزنامه‌نگار سعودی را به شدت زیر نظر گرفته است.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
کد مطلب : 72657
بحران خاشقچی در عربستان را به شدت زیر نظر داریم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مدیرعامل سافت بنک ژاپن اعلام کرد که همکاری مالی با سعودی‌ها به صورت عادی در جریان است، اما شرایط در عربستان را که حدود نیمی از سرمایه این بانک را تأمین کرده است را به شدت زیر نظر دارد.

مارسلو کلار که در کنفرانس فناوری شهر سن‌خوزه در کالیفرنیا سخن می‌گفت، گفت: سافت بنک به شدت در حال نظارت بر اتفاقاتی است که به سرنوشت جمال خاشقچی روزنامه‌نگار سعودی مربوط می‌شود، است. خاشقچی روز ۲ اکتبر در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ناپدید شد.

کلار می‌گوید: مثل همه طرف‌های بین‌المللی در حال پیگیری اوصاع عربستان هستیم. حدود نیمی از ۹۳ میلیارد دلار بودجه صندوق چشم‌انداز این بانک که قرار است به تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در سراسر جهان اختصاص یابد، توسط سعودی‌ها تأمین شده است. همین امر باعث شد تا سهام این شرکت طی روزهای گذشته روندی نزولی را در پیش گرفته و حدود ۸ درصد سقوط کند.

این بانک همچنین قصد دارد یک صندوق ۱۰۰ میلیارد دلاری دیگر ایجاد کند که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان پیشتر به بلومبرگ گفت که عربستان ۴۵ میلیارد دلار دیگر به این صندوق اختصاص خواهد داد، البته سافت بنک در مورد قبول این پیشنهاد سعودی‌ها اظهار نظر نکرده است.