داخلی     خبر     انديشه
بعد از عادل فردوسی پور، آیت الله مکارم هم ممنوع التصویر شد
ماجرای ممنوع التصویری آیت الله مکارم شیرازی از شبکه سه
  آینده روشن- بعد از آنکه آیت الله مکارم شیرازی از برنامه برنده باش شبکه سه، انتقاد کرد، این شبکه نیز بر اساس طبق رسم هر ساله، سخنرانی این مرجع تقلید را در زمان افطار پخش نکرد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵
کد مطلب : 76347
ماجرای ممنوع التصویری آیت الله مکارم شیرازی از شبکه سه
به گزارش آینده روشن، در حالی که همه ساله و همزمان با افطار، مباحث تفسیری قرآن کریم، توسط آیت الله مکارم شیرازی در شبکه سه، پخش می شد و مخاطبان بسیاری نیز به همراه داشت، به یکباره این برنامه مهم و کاربردی، از شبکه سه سیما حذف شد.

این برنامه سخنرانی که همراه با نکته های اخلاقی به روز توسط مرجع عظام تقلید بود، مخاطبان بسیاری به همراه داشت به گونه ای که به عنوان یک برنامه کاربردی زندگی روز مره در ایام افطار، مورد استقبال قرار گرفته بود.

امسال بعد از آنکه آیت الله مکارم شیرازی، از برنامه برنده باش، شبکه سه انتقاد و نسبت به قمارهای صورت گرفته در صدا و سیما، انتقاد کرد، به یکباره این برنامه سخنرانی و تربیتی از صدا و سیما و شبکه سه حذف و حرف و حدیث های بسیاری را به همراه داشت.

هر چند که وحید علیان نژاد مسئول پایگاه اطلاع رسانی آیت الله ناصر مکارم شیرازی اعلام کرده است؛ علت عدم حضور این مرجع تقلید در برنامه ماه رمضان صدا و سیمای جمهوری اسلامی اشتغالات زیاد حوزوی است، اما با توجه به حساسیت این مرجع تقلید مبنی بر اهمیت توجه به رسانه، به نظر می رسد، علت عدم حضور آیت الله مکارم شیرازی، در رسانه ملی، موضوع دیگری است.

صدا و سیما و به ویژه شبکه سه که بعد از تغییر مدیریتی، این روزها بار گسترده ای از انتقادها را به همراه دارد، چندی پیش از پخش برنامه پرطرفدار 90 نیز جلوگیری کرد.

انتهای پیام/ 141