داخلی     خبر     بین الملل
شورای علمای اسلام خواستار تحریم انتخابات در بحرین شد
  عضو شورای علمای اسلامی بحرین تصریح کرد: «تصمیم های مقامات بحرین دیکته بیگانگان به آنهاست بی آنکه مواضع و مصالح داخلی را در این تصمیم ها در نظر بگیرند.»
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : 73377
شورای علمای اسلام خواستار تحریم انتخابات در بحرین شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، شیخ «محمد خجسته» عضو شورای علمای اسلامی بحرین تأکید کرد که رژیم بحرین دچار معضل روانی شده است.

وی بیان داشت که انتخابات بحرین نمایشی بیش نیست و از بحرینی ها خواست این انتخابات را تحریم کنند.

شیخ خجسته طی پیام هایی در صفحه حساب خود در توییتر نوشت: رژیم بحرین رژیمی وقیح که کارش دروغ گفتن و نیرنگ بازی است و ملت بحرین را سبک می شمارد بی آنکه توجهی به اعتقادات دینی آنها داشته باشد.

عضو شورای علمای اسلام در ادامه بیان داشت: تصمیم های مقامات بحرین دیکته بیگانگان به آنهاست بی آنکه مواضع و مصالح داخلی را در این تصمیم ها در نظر بگیرند. آیا تاکنون رژیم یکبار هم به نظر ملت بحرینی ها احترام گذاشته یا مصالح آنها را در نظر گرفته است؟ هر چند به ظاهر ممکن است مواضع ملت بحرین را در نظر بگیرد، ولی در نهایت با دور زدن مواضع آن و با فریبکاری، حرف خود را به کرسی می نشاند.

آقای خجسته همچنین سیاست وعهده های دروغ و تعهدات پوچ مقامات رژیم آل خلیفه را محکوم کرد. این در حالی است که واقعیت ماجرا در بحرین بر همگان روشن شده است.

وی ادامه داد: مقامات رژیم، سیاست زمین سوخته را در پیش گرفته اند و تنها به فکر منافع شخصی خود هستند بی آنکه توجهی به شهروندان یا کشور داشته باشند.

عضو شورای علمای اسلام در ادامه بیان داشت: رژیم منامه توهین به شهروندان بحرینی را مایه مباهات می داند و توجهی به اوضاع بد معیشتی آنان ندارد و مقامات رژیم تنها به فکر خرید خودروهای هامر هستند بی آنکه ارزشی برای شهروندان قائل شوند یا آنکه آنها را شریک در حاکمیت کشور بدانند. آنها همه چیز از جمله درآمدهای نفتی، زمین ها، سواحل، دریا، شرکت ها، املاک و امتیازات را برای خود می دانند و شهروندان تنها باید بگویند «چشم» و در انتخابات تحمیلی هم شرکت کنند.

شیخ خجسته همچنین از نبود نظارت و بازرسی درباره غارت ها و دزدی های بی حدوحصر در بحرین اظهار شگفتی کرد و بیان داشت: هیچ کس تاکنون نشنیده است که سارقی در بحرین مورد بازجویی قرار گرفته باشد؛ زیرا ریشه همه سارقان یکی بوده و رژیم با سارقین همدست است و خودش برای غارت ها و دزدی های متمادی در بحرین برنامه ریزی می کند.

آقای خجسته همچنین به خاطر سرکوب شهروندان بحرینی به دست آل خلیفه خواستار تحریم انتخابات شد و به لغو تابعیت آیت الله عیسی قاسم و ممنوع کردن سخنرانی عادل الحسن شیخ سلفی ها اشاره کرد؛ زیرا هر کسی که نظر مخالف رژیم داشته باشد، سرکوب و بازداشت می شود.

عضو شورای علمای اسلام خاطر نشان کرد: بار دیگر از همه بحرینی ها می خواهم که انتخابات را تحریم کنند و مبادا خود را درگیر یک نمایش بی فایده کنند و فریاد خود را به همه دنیا برسانند و بگویند که انتخابات را رد می کنیم و از مشکلات روزافزون کشور و اوضاع بد آن به ستوه آمده ایم.