داخلی     خبر     سیاست
امام جمعه مشهد:
برداشتن گام دوم انقلاب سنگین تر ازگام اول است
  آینده روشن- امام جمعه مشهد گفت: برداشتن گام دوم انقلاب برای ما سنگینتر از گام اول است و در این گام دوم باید خسارتهای گام اول را حل کرد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : 76257
برداشتن گام دوم انقلاب سنگین تر ازگام اول است
به گزارش آینده روشن آیت الله سید احمد علم الهدی عصر سه شنبه در همایش فصلی 'قرآن، بصیرت و مهدویت' ویژه ائمه جماعات مشهد افزود: پس از جنگ تحمیلی با کمرنگ شدن فضای ایثار و جهاد در کشور برخی می گفتند می خواهند مملکت را کانون رفاه و عیش و نوش کنند و برای تحقق آن باید با اربابان رفاه وعیش و نوش سازش می کردند اما خوشبختانه با مدیریت و درایت رهبر انقلاب، اندیشه دینی تفوق یافت.

وی ادامه داد: دعوت به جهاد، مدیریت و کار جهادی، منطق گام دوم انقلاب است و علما باید در درجه اول، خود، کار جهادی کنند سپس مردم و جامعه را به کار جهادی تشویق نمایند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مسجد در اولین ماه رمضانی که گام دوم انقلاب مطرح شده است با تمام برهه ها تفاوت دارد چون در گام دوم، مقام معظم رهبری زمینه سازی ظهور ولایت حضرت بقیه الله را به عنوان هدف تعیین کرده اند.

آیت الله علم الهدی افزود: مشکلات حل می شود و هم اینک برخی جریانها و نیروهای حزب اللهی در داخل اقداماتی را در این راستا انجام می دهند که مقام معظم رهبری از این برنامه ها خبر دارند.

* استاندار خراسان رضوی: مساجد در گام دوم انقلاب باید مرکز توسعه فرهنگ اقتصادی باشند

استاندار خراسان رضوی هم در این همایش گفت: نیازمند حمایت ویژه علمای دین در حوزه اقتصاد هستیم و در گام دوم انقلاب مساجد باید به مراکز توسعه فرهنگ اقتصادی و تشویق مردم به فعالیت اقتصادی تبدیل شوند.

علیرضا رزم حسینی افزود: کارنامه 40 ساله انقلاب و خدمات نظام، کاملا درخشان است اما علیرغم همه این خدمات، کاستیهایی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به رشد مهاجرت روستائیان اضافه کرد: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری، با تحقق اقتصاد مقاومتی بیکاری و آسیبهای اجتماعی کاهش می یابد و در این راستا باید کسب و کار روستایی و توانمندسازی جوامع محلی در اولویت باشد.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه فرهنگ اقتصادی باید توسط علمای دین و ائمه جمعه ترویج داده شود گفت: می خواهیم اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری را در خراسان رضوی اجرا کنیم.

رزم حسینی افزود: با همدلی و هم افزایی در استان و تحقق مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی استان می کوشیم در جهت تقویت اقتصاد خانوار روستایی و توانمندسازی مردم گام بر می داریم.

وی ادامه داد: امروز از زیرساختهای محکمی در حوزه های مختلف در کشور برخوردار هستیم و باید به دنبال ایجاد اشتغال برای مردم، روستائیان و جوانان باشیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: دولت مسئول ایجاد شعل نیست بلکه باید زمینه را برای ایجاد شغل فراهم کند.

رزیم حسینی افزود: در طرح مثلث اقتصادی- فرهنگی در استان خراسان رضوی 12 منطقه اقتصادی تشکیل شده است و تا کنون 58 شرکت و موسسه غیردولتی مسئولیت توسعه روستاها را برعهده گرفته اند.

استاندار خراسان رضوی گفت: در شرایط فعلی تحریمهای اقتصادی شدید و انتقال پول به کشور سخت شده است لذا باید اقتصاد داخلی را تقویت کنیم و نقدینگی موجود را با اعتمادسازی وارد فضای کسب و کار کنیم.

رزم حسینی افزود: حاشیه شهر مشهد نیز نگران کننده و آبستن خطرات جدی است هر چند برای خدمت رسانی به این مناطق اقداماتی صورت گرفته ولی کافی نیست.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های دولت و نظام بحث حاشیه شهر مشهد است و برای رفع و کاهش آسیبها در حاشیه این شهر باید مناطقی را بسازیم و سپس با الگوسازی آنها را تعمیم دهیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: تامین آب شرب خراسان رضوی نیز از دیگر دغدغه هاست و انتقال آب از دریای عمان به خراسان رضوی در دستور کار و از طرحهای مصوب دولت است.

انتهای پیام /141