داخلی     خبر     بین الملل
اعتراض شورای مسلمانان نیجریه به ممنوعیت حجاب در مدرسه
  شورای عالی امور مسلمانان نیجریه طی بیانیه ای ممانعت از ورود دختران محجبه به مدارس را تبعیض رسمی علیه مسلمانان عنوان کرد.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب : 73782
اعتراض شورای مسلمانان نیجریه به ممنوعیت حجاب در مدرسه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، صالیحو شهو (Salihu Shehu) سخنگوی شورای عالی امور مسلمانان نیجریه (NSCIA) به ممنوعیت استفاده از حجاب در یکی از مدارس این کشور اعتراض کرد.

صالیحو شهو (Salihu Shehu) در بیانیه‌ای اعلام کرد: محروم ساختن دختران از حق استفاده از حجاب، یک حلقه از زنجیره‌ طولانی تبعیض دینی علیه مسمانان در این مدرسه است؛ در حالی که مدرسه باید محل آموزش و مکانی امن باشد و در آن به شخصیت کودکان احترام گذاشته شود.

اخیرا مسؤولان مدرسه‌ای در ایالت اویو (Oyo) واقع در جنوب شرق این کشور، از ورود ۹ دانش‌آموز محجبه به مدرسه جلوگیری کرده اند.

در این بیانیه همچنین تأکید شده است که مسلمانان نیجریه دیگر نمی‌توانند دست روی دست بگذارند و شاهد پایمال شدن حقوق خود به دست اقلیتی باشند که برخی مناصب را در اختیار گرفته‌اند.

نقض حقوق مسلمانان در انتخاب پوشش اسلامی در نیجریه سابقه‌ای طولانی دارد. سال گذشته دانشکده حقوق دانشگاه «ابوجا» پایتخت این کشور، در مراسم اهدای مدرک وکالت به دانشجویان، از ورود یک دانشجوی محجبه جلوگیری کرد که این اقدام با اعتراضات زیادی مواجه شد.

مسلمانان ۵۰ درصد و مسيحيان ۴۰ درصد از جمعيت ۱۴۰ ميليون نفری جمهوری فدرال نیجریه را تشكيل می‌دهند.