داخلی     خبر     سیاست
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
وهابیون عامل جنایات عراق هستند
  یکی از مراجع تقلید قم با محکوم کردن جنایات روز گذشته کشور عراق و کشتار مردم در اثر وقوع ۲۶ انفجار، وهابیون را عامل این جنایات دانست.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : 55232
وهابیون عامل جنایات عراق هستند
به گزارش آینده روشن، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی  در جلسه تفسیر قرآن که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از روش‌های افراد فاسد و مفسد این است که از طریق سیاست گام به گام وارد شده و به تدریج نفوذ کنند اظهار داشت: این افراد از اول حرف آخر خود را نمی‌زنند و به تدریج نظرات خود را مطرح می‌کنند.

وی گفت: دولت‌های فاسد و مفسد دنیا از این سیاست بهره‌ می‌گیرند و در برابر ایران و انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای این روش را به کار گرفته‌اند که ما را به سازش بکشانند.

این مرجع تقلید یادآور شد: وقتی به قرآن مجید نگاه کنیم در می‌یابیم که مخترع اصلی سیاست گام به گام، شیطان است و پنج مرتبه این مسئله در قرآن مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه کسی که دنبال گام‌ها و قدم‌های شیطان حرکت می‌کند گرفتار فحشا و منکر و انواع گناهان خواهد شد، افزود: شیطان به صورت تدریجی تلاش می‌کند انسان‌ها را از معنویات دور ‌کند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه باید همواره مراقب بود که گام اول را اشتباه برنداشت ادامه داد: دشمنان برای از بین بردن اسلام از همین سیاست استفاده می‌کنند.

وی گفت: غربی‌ها می‌دانند تا وقتی مسلمانان به اسلام اعتقاد دارند حریف آنها نخواهند شد و به همین دلیل توطئه‌چینی می‌کنند که مسلمانان را از اسلام جدا کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در گذشته خط ترکیه را از عربی به لاتین تغییر دادند بیان کرد: هدف از این اقدام این بود که مردم و جوانان این کشور را از تمام منابع اسلام که با زبان و خط عربی نوشته شده جدا کنند.

وی با اشاره به اینکه در ایران نیز در گذشته قلم به دستان مزدور فریاد بلند کردند که خط فارسی دست و پاگیر است و باید آن را به خط لاتین تبدیل کرد اظهار داشت: پس از این سخن فریادها بلند شد و این توطئه خنثی شد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی افزود: در ادامه آنها سیاست دیگری را به کار برده و گفتند تاریخ هجری قمری و هجری شمسی زیبنده نیست و باید تاریخ شاهنشاهی را زنده کرد و در زمان طاغوت تاریخ شاهنشاهی را در مجلس تصویب کرده و تاریخ را عوض کردند.

وی گفت: آنها می‌خواستند ما را به نام کوروش از اسلام جدا کنند و تاریخ ما را هم جدا کرده و دیگر ماه محرم و رمضان در تاریخ ما نقشی نداشته باشد ولی امام خمینی در برابر این توطئه ایستاد و ثابت کرد که هدف اینها احترام به ایران، نیاکان و کوروش کبیر نیست.

این مرجع تقلید تصریح کرد: الان هم دست‌هایی در کار است که این نقشه را دنبال کرده و می‌خواهند به نام زنده کردن کوروش ما را از اسلام جدا نکنند.

وی با اشاره به اینکه اگر مسلمانان دست به دست هم دهند می‌توانند در سیاست دنیا نقش اصلی را ایفا کنند یادآور شد: در مصر بعد از بیداری اسلامی خواستند مردم را از اسلام جدا کنند ولی مسلمانان مصری بیدار بوده و کسی را انتخاب کردند که وجهه اسلامی داشته باشد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: با اینکه ما ایرانی بوده و به ایران احترام می‌گذاریم و تمدن درخشانی داشته‌ایم، اما در عین حال ما مسلمان هستیم و به اسلام و کشورهای اسلامی متصل هستیم.

وی با اشاره به برخی تلاش‌ها برای نام‌گذاری کودکان با نام‌های قبل از اسلام گفت: مردم ما همواره بیدار هستند و بیشترین نام‌هایی که در سال گذشته برای پسران انتخاب شده نام محمد و نام علی بوده و بیشترین نام‌هایی که برای دختران انتخاب شده نام فاطمه و زهرا بوده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه آلودگی از جای کوچک شروع می‌شود خطاب به نسل جوان گفت: در مجالس آلوده شرکت نکنید، با دوستان آلوده رفاقت نکنید، فیلم‌های آلوده نبینید و کتاب‌های گمراه کننده مطالعه نکنید.

وی در بخش پایان سخنان خود به وقایع روز گذشته کشور عراق و کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع اشاره کرد و گفت: دیروز جنایت بزرگی در عراق صورت گرفت و ۲۶ انفجار در این کشور به وقوع پیوست که در اثر آن ۱۰۰ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر مجروح شدند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با طرح این سؤال که چه کسانی در ماه ضیافت الهی افراد روزه‌دار مسلمان و برادران خویش را این چنین به خاک و خون می‌کشند گفت: عده‌ای وهابی متعصب که بویی از اسلام نبرده‌اند چنین جنایاتی را مرتکب شده و آمریکای حافظ حقوق بشر و اسرائیل از آنها پشتیبانی می‌کنند.

وی اضافه کرد: در تاریخ سراغ دارید که در ماه مبارک رمضان عده‌ای مسلمان به جان عده‌ای دیگر بیفتند؟ آیا عملی از این وحشیانه‌تر وجود دارد؟

استاد حوزه علمیه قم با محکوم کردن کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع عراق تاکید کرد: ما مراکز جهانی که این جریانات را نظاره کرده و در برابر آن سکوت می‌کنند محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام/ن/0