داخلی     خبر     بین الملل
اقرار تلویزیون رژیم صهیونیستی به بازنده شدن در برابر «بشار اسد»
  تلویزیون رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به تغییر رویکرد کشورهای عربی در قبال دمشق، افزود تل‌آویو تنها بازنده بازگشت رئیس‌جمهور سوریه به آغوش کشورهای عربی است.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۳
کد مطلب : 75609
اقرار تلویزیون رژیم صهیونیستی به بازنده شدن در برابر «بشار اسد»
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد علیرغم گذشت هشت سال از جنگ سوریه، کشته شدن صدها هزار نفر و نیز آوارگی میلیون‌ها نفر از سوری‌ها ، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه موفق شد بار دیگر به جهان عرب بازگردد.

در ادامه این گزارش آمده است اسد با کمک ایران و روسیه بار دیگر به آغوش جهان عرب بازگشت خصوصا پس از آنکه موفق شد در مقابل شورشی‌ها و داعش بایستد و نیروهایش را در مکان‌های بسیاری که پیش‌تر توسط داعش و کُردها اشغال شده بود، مستقر کند.

تلویزیون رژیم صهیونیستی ادامه داد رهبران و سران کشورهای عربی شروع به نزدیک شدن به بشار اسد کرده‌اند، موضوعی که از «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر آن را آغاز کرد و پس از آن کشورهای حاشیه خلیج فارس بویژه امارات و پس از آن عراق، این مسیر را ادامه دادند.

در ادامه این گزارش که سه‌شنبه شب (دیشب) منتشر شده، آمده است تحریم سوریه توسط کشورهای عربی تمام شد، آنها دیگر تمایلی به مخالفت با سوریه ندارند، اسرائیل فرصت ترور بشار اسد را از دست داد و به همین دلیل تل‌آویو تنها بازنده بازگشت اسد به آغوش کشورهای عربی است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی سپس افزود: اگر از آن فرصت استفاده می‌کردیم اخراج نیروهای ایرانی از سوریه آسان بود.

این گزارش در حالی ارائه می‌شود که در پی سفر دو هفته پیش «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سودان به دمشق و افشای سفر قریب‌الوقوع «محمد ولد عبدالعزیز» رئیس‌جمهور موریتانی به سوریه، برخی منابع نزدیک به محافل تصمیم‌گیری در مصر، گفتند که قاهره در حال اجرای تماس‌های گسترده جهت انجام سفر مسئولان و رهبران عرب به دمشق در روزهای آینده و دیدار با «بشار اسد» رئیس‌جمهور است.

این منابع گفتند که هدف قاهره از این تماس‌ها بازگرداندن نظام سوریه به اتحادیه عرب پیش از برگزاری اجلاس آتی این اتحادیه در تونس است.

امارات هفته جاری سفارت خود در سوریه را بازگشایی و وزارت خارجه این کشور اعلام کرد «این اقدام نشان دهنده تمایل کشور امارات عربی متحده برای بازگرداندن روابط بین دو کشور به مسیر طبیعی خود است».

وزارت خارجه بحرین نیز رسما اعلام کرد که سفارت این کشور فعالیت خود در سوریه را از سر می‌گیرد.