نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » بین الملل

ممنوعیت اقامه نماز در مسجد «تاج محل»

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۲

دادگاه عالی هند تیرماه سال جاری حکمی را صادر کرد که به موجب آن تنها مسلمانان مقیم شهر آگرا می‌توانستند در تاج محل نمازهای پنجگانه و نماز جمعه بخوانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، سازمان باستان‌شناسی هند، اقامه نماز‌های یومیه در مسجد تاج‌محل شهر اگرا در شمال کشور را ممنوع اعلام کرده و مسلمانان می‌توانند تنها نماز جمعه را در این مسجد اقامه نماز کنند.

فاسان سواران، از مسؤولان باستان‌شناسی هند در این زمینه گفت: این اقدام بر اساس حکم دادگاه اتخاذ شده و تنها اقامه نماز جمعه در تاج‌محل مجاز است. مقامات هند از شب گذشته آب مخازن وضوخانه‌های تاج محل را قطع کرده‌اند.

این روزنامه با اشاره به این که سید صادق علی، امام جماعت مسجد تاج محل که برای اقامه نماز به مسجد رفته بود، با قطعی آب روبرو شد، نوشت: بنا به گفته ابراهیم حسین، رییس کمیته تاج محل، مسلمانان سال‌های مدیدی است که نمازهای پنج‌گانه را در تاج محل می‌خوانند و هیچ دلیلی برای جلوگیری از اقامه نمازهای یومیه در این مسجد وجود ندارد.

وی افزود: ذهنیت ضد اسلامی موجود در دولت مرکزی و دولت محلی عامل صدور چنین تصمیمی است.

گفتنی است؛ دادگاه عالی هند تیرماه سال جاری حکمی را صادر کرد که به موجب آن تنها مسلمانان مقیم شهر آگرا در استان آتربرادیش واقع در شمال هند می‌توانستند در تاج محل نمازهای پنجگانه و نماز جمعه بخوانند.