داخلی     خبر     سیاست
بروجردی در تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس:
بررسی آخرین تحولات اقلیم کردستان/ «تجزیه عراق» خط قرمز ایران، ترکیه و عراق است
  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مروری بر آخرین تحولات اقلیم کردستان در جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت: «تجزیه عراق» خط قرمز سه کشور ایران، ترکیه و عراق است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : 67220
بررسی آخرین تحولات اقلیم کردستان/ «تجزیه عراق» خط قرمز ایران، ترکیه و عراق است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توضیح جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: چهارمین جلسه مربوط به تحولات اقلیم کردستان با حضور ارگان‌های ذی‌ربط در محل کمیسیون برگزار شد و مروری بر آخرین تحولات صورت گرفت.

وی افزود: گزارشی از مراسم بزرگداشت خاکسپاری آقای جلال طالبانی در سلیمانیه با توجه به حضور وزیر امور خارجه کشورمان، نیز ارائه شد.

بروجردی تصریح کرد: همچنین در ارتباط با گام‌های تصمیم‌گیری شده برای حل مشکل ایجاد شده در اقلیم کردستان عراق بحث و بررسی شد، در حقیقت «تجزیه عراق» خط قرمز سه کشور جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و عراق است لذا هماهنگی‌های لازم بین سه کشور برای حل مشکلات به وجود آمده ادامه دارد.

بروجردی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان رفراندوم را به رسمیت نمی‌شناسد و با همکاری دو کشور مذکور وضعیت سابق در اقلیم کردستان باید در راستای منفعت مردم اقلیم و عراق بازگردد.

رئیس کمیسیون امینت ملی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جلسات به منظور آگاهی اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس و ارائه نظرات آنها به مجموعه برگزار شد که در آینده هم ادامه خواهد داشت.