داخلی     خبر     سیاست
مسؤولان از پشت میز به سمت مردم بروند
  نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: بهتر است مسؤولان از پشت میزهای خود به سمت مردم بروند تا مشاهده کنند که این ملت با چه دردهایی مواجه هستند.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۸
کد مطلب : 74240
مسؤولان از پشت میز به سمت مردم بروند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در دیدار محمدرضا پورمحمدی، ضمن آرزوی موفقیت برای استاندار جدید آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: خدمت به مردم یکی از مهم‌ترین توفیقات الهی برای مسؤولان نظام است.

وی با اشاره به این‌که نیازمند نگرش علمی و کاربردی برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم هستیم، خاطرنشان کرد: دکتر پورمحمدی شخصیتی دانشگاهی بوده و همین امر موجب خواهد شد به دور از گرایش‌های سیاسی نسبت به رفع مشکلات مردم استان تلاش کند.

امام جمعه تبریز با تأکید بر این‌که مردم نیازمند مسؤولانی دلسوز، خدوم و آشنا به مشکلات کف جامعه هستند، افزود: بهتر است مسؤولان از پشت میزهای خود به سمت مردم بروند تا مشاهده کنند که این ملت با چه دردهایی مواجه هستند؛ در چنین صورتی شاهد همگرایی مردم و مسؤولان برای رفع موانع توسعه و مشکلات خواهیم بود.

همچنین محمدرضا پورمحمدی، استاندار جدید آذربایجان‌شرقی در سخنانی محبوبیت مردمی و دیدگاه‌های ارزشمند نماینده ولی فقیه در استان را فرصتی برای دولتمردان برای خدمتگزاری صادقانه به مردم دانست و اظهار داشت: در تمامی برنامه‌ها از نکته نظرات ائمه جمعه بهره‌مند خواهیم شد.

گفتنی است، محمدرضا پورمحمدی، رییس سابق دانشگاه تبریز در شرایطی امروز به عنوان استاندار جدید آذربایجان‌شرقی منصوب شد که خود از چهره های شناخته شده و علمی کشور است. او یک بار در دولت اصلاحات و بار دوم در دولت تدبیر و امید، ریاست دانشگاه تبریز به عنوان دومین مرکز دانشگاهی قدیمی کشور پس از دانشگاه تهران را بر عهده داشته است.

محمدرضا پورمحمدی متولد ۱۳۳۷ در تبریز است. وی پس از اتمام دوران تحصیلی ابتدایی و متوسطه در سال ۱۳۵۶ وارد دانشگاه تبریز شد و دوره کارشناسی خود را در رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری در سال ۱۳۶۳ به پایان رساند؛ پورمحمدی در سال ۱۳۶۵ با استفاده از بورس تحصیلی عازم کشور انگلستان شد و فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته برنامه‌ریزی شهری در دانشگاه کاردیف (UWIST) اخذ کرد.

او پس از اتمام تحصیلات در سال ۱۳۶۹ به ایران برگشت و در دانشگاه تبریز شروع به کار کرد بین سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۴ در سمت‌های رئیس دانشکده، معاون دانشجویی و فرهنگی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و رئیس دانشگاه تبریز مشغول خدمت بود.