داخلی     خبر     انديشه
شب شعر «سپندوار» در استقبال از سفر مقام معظم رهبری به مشهد
  شب شعر « سپندوار» در استقبال از سفر نوروزی مقام معظم رهبری به مشهد مقدس ۲۵ اسفندماه در حسینیه سادات رضوی برگزار می شود.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : 52768
شب شعر «سپندوار» در استقبال از سفر مقام معظم رهبری به مشهد
دبیر اجرایی شب شعر «سپندوار» در گفتگو با خبرنگار آینده روشن در مشهد با اعلام این خبر اظهار داشت: علاقه مندی مقام معظم رهبری به شعر و ادب جلوه ای از جامعیت رهبری ایشان است که موجی از شور و شعف را در بین اهل ادب ایجاد کرده و به محافل ادبی جهت داده است. 

حجت الاسلام و المسلمین علی عدالتی مجد افزود: نظرات ایشان در حوزه شعر و ادب یک مهندسی فرهنگی است که ما باید از آن به خوبی بهره مند شویم. 

وی خاطرنشان کرد: شعر معروف ایشان (سرخوش ز سبوی غم پنهانی خویشم....) که برای اولین بار نشر پیدا کرد به شدت مورد استقبال شعرا، به ویژه شاعران خراسان و مشهد قرار گرفت و همین انگیزه ای شد که شاعران نیز اشعاری درباره ایشان بسرایند. 

وی با بیان اینکه شاعران می خواهند با شعرشان به استقبال رهبر فرزانه ی انقلاب بروند و اینگونه خیر مقدم بگویند، اظهار داشت: این شب شعر توسط ۷ سازمان مردم نهاد به صورت خودجوش برگزار می شود.

دبیر اجرایی شب شعر «سپندوار» گفت: طی فراخوانی از شاعران دعوت کردیم تا اشعار خود را برای دبیرخانه ی این شب شعر ارسال نمایند که پس از تایید هیئت داوران از آن ها برای حضور در مراسم دعوت به عمل خواهد آمد.

وی همچنین از چاپ اشعار برگزیده شاعران در ارتباط با مقام معظم رهبری در آینده خبر داد و گفت: شب شعر «سپندوار» ساعت ۱۹ تا ۲۱.۳۰ پنج شنبه ۲۵ اسفندماه در محل حسینیه سادات رضوی واقع در خیابان آیت الله شیرازی، کوچه ی ملک برگزار می شود. 

انتهای پیام/س/2/49