داخلی     خبر     انديشه
ملکشاهی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
مصوبه کمیسیون قضایی برای تعیین مجازات اعدام درباره قاچاقچیان مواد مخدر
  رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون قضایی مجلس مصوب کرد تا کسانی که اقدام به نگهداری هروئین و مشتقات آن بیش از ۵ کیلو کنند و سابقه حبس در این‌باره را داشته باشند به اعدام محکوم می‌شوند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب : 66844
مصوبه کمیسیون قضایی برای تعیین مجازات اعدام درباره قاچاقچیان مواد مخدر
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن ، الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز که در ساختمان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و با حضور رئیس و معاونین این سازمان برگزار شد گزارشی از اقدامات سازمان ثبت در حوزه دولت الکترونیک به نمایندگان ارائه شد.

وی افزود: در این جلسه درخواست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از نمایندگان این بود که با توجه به اینکه در قانون کاداستر آمده که درآمدهای حاصل از این بخش تنها در حوزه کاداستر هزینه شود و اینکه در قانون بودجه 96 آمده که 42 درصد از این درآمدها به سازمان هلال احمر اختصاص یابد، اصلاحات قانونی در ارتباط با بودجه سال 96 صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهارداشت: در این جلسه همچنین از نمایندگان درخواست شد تا قانون ثبت مالکیت صنعتی و همچنین ثبت مالکیت هنری در مجلس تدوین و تصویب شود.

ملکشاهی خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگان نیز درخواست‌هایی را در حوزه مسائل ملی و منطقه‌ای در ارتباط با ثبت اسناد مطرح کردند که رئیس سازمان ثبت به سئوالات و نقطه نظرات نمایندگان پاسخ داد.

وی افزود: در حاشیه جلسه امروز نیز ماده مربوط به طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر درخصوص تعیین مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: براساس این مصوبه کسانی که اقدام به نگهداری 5 کیلو یا بیشتر هروئین و مشتقات آن را داشته و یا اینکه اقدام به تولید و واردات و یا حمل این مواد را به میزان بیش از 2 کیلو داشته باشند چنانچه پیش از این سابقه حبس موثر داشته باشند به اعدام محکوم می‌شوند.

ملکشاهی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین کسانی که اقدام به قاچاق تریاک و مشتقات آن بیش از 100 کیلو را داشته و سابقه موثر حبس را نیز داشته باشند به اعدام محکوم می‌شوند و در تمام موارد ذکر شده چنانچه فرد دستگیر شده سابقه حبس در این باره را نداشته باشد به 25 تا 30 سال حبس محکوم می‌شود.