داخلی     خبر     انديشه
در آستانه ماه مبارک رمضان صورت گرفت
دوره آموزشی «سفیران آسمانی» برای آشنایی با معارف مهدویت و نماز
  مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا، دوره آموزشی «سفیران آسمانی» برای آشنایی با معارف مهدویت و نماز ویژه ائمه جماعات مساجد استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب : 66574
دوره آموزشی «سفیران آسمانی» برای آشنایی با معارف مهدویت و نماز
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن محمد هادی نیا، ‌مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرگزاری شبستان در تبریز گفت: دوره آموزشی «سفیران آسمانی» برای آشنایی با معارف مهدویت و نماز ویژه ائمه جماعات مساجد استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد آذربایجان شرقی تصریح کرد: از اهداف این دوره آموزش، حرکت در جهت احیای کارکردهای مسجد طراز اسلامی، آشنایی با معارف نماز و مهدویت و توان پاسخگویی به شبهات در این حوزه، تقویت و ایجاد توانایی در برقراری ارتباط بهتر با افراد مسجدی در جهت جذب حداکثری است.

هادی نیا با بیان اینکه پرداختن به موضوع مهدویت با توجه به هجمه هایی که از سوی دشمنان اسلام به مسئله ظهور می شود امری مهم است، اظهار داشت: توانمندسازی ائمه جماعات در پاسخگویی به شبهات نمازگزاران و به ویژه نسل نوجوانان و جوانان که امرزه در معرض همه گونه تهدیدات دشمنان قرار دارند در خصوص مهدویت از دیگر اهداف این طرح است.

همچنین مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی در ابتدای این دوره آموزشی توضیحاتی در خصوص طرح تلاوت نور و تفسیر کوتاه قرآن کریم، طرح ربیع آلقرآن ( ویژه ماه مبارک رمضان) و همچنین طرح ۱۴۵۱ که در حال برگزاری است برای روحانیون و ائمه جماعات مساجد استان دادند.

گفتنی است، این دوره آموزشی با محوریت نماز و مهدویت ویژه ائمه جماعات و روحانیون با همکاری معاونت آموزشی حوزه های علمیه تبریز، مرکز تخصصی مهدویت، حوزه علمیه طالبیه تبریز و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به صورت دو روزه با شرکت ۵۰ نفر از روحانیون و ائمه جماعات استان با حضور اساتید حوزه علمیه قم، حجت الاسلام مرتضی قربانی، حجت الاسلام اسماعیل ولی خانی و حجت الاسلام فرهاد عابدی در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار شد.