داخلی     خبر     سیاست
آیت‌الله صفایی بوشهری:
دولت در شیوه‌ مدیریت اقتصادی خود تجدیدنظر کند
  نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان این‌که آمریکا در معادلات جنگ اقتصادی به هیچ‌کسی رحم نمی‌کند، گفت: دولت باید در برنامه و شیوه‌ مدیریت اقتصادی خود تجدیدنظر کند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵
کد مطلب : 68914
دولت در شیوه‌ مدیریت اقتصادی خود تجدیدنظر کند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفت‌وگو با خبرگزاری رسا، با تأکید بر این‌که در عصر حاضر صف‌آرایی‌های جنگ جهانی اقتصادی شکل‌گرفته است، اظهار داشت: آمریکا به دنبال ایجاد جنگ جهانی اقتصادی است، بر این اساس تحمیل بحران اقتصادی و چپاول ثروت‌های ممالک اساس رفتارهای دیپلماسی اقتصادی به سبک آمریکایی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان این‌که آمریکا در معادلات جنگ اقتصادی به هیچ‌کسی رحم نمی‌کند، گفت: از بررسی معادلات و رفتارهای سیاسی آمریکا در شرایط کنونی می‌توان کشف کرد که آمریکا به دنبال ایجاد جبهه متفقین جنگ جهانی اقتصادی است و می‌خواهد منطقه را دچار آشوب امنیتی و اقتصادی کند، بر این اساس شاهد هستیم که آمریکا به هیچ تعهدی پایبند نیست.

امام‌جمعه بوشهر به تدابیر اقتصادی دولت اشاره کرد و عنوان داشت: دولت باید در برنامه و شیوه‌ مدیریت اقتصادی خود تجدیدنظر کند؛ این در حالی است که تاکنون برنامه‌های مختلفی طراحی و به اجرا درآورده و سرانجام همه آن‌ها توقف و تشدید معضلات اقتصادی و نرسیدن به رشد اقتصادی موردنظر بوده است.

وی ادامه داد: تنها راه برون‌رفت از معضلات فعلی چنگ زدن به الگوی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب است؛ بر این مدار دولت در زمان باقی‌مانده لازم است ضمن ایجاد خطوط اقتصاد مقاومتی اصالت این الگوی اقتصادی را با اقدامات جهادی در برنامه‌های اجرایی خود نهادینه کند و دقیقاً در عمل نه در حرف آن‌ها را با حساسیت تمام به اجرا درآورد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در ادامه به تبیین ضرورت برخورد قاطع از سوی مسؤولان قوه قضائیه پرداخت و اظهار داشت: قوه قضائیه باید با مفاسد به‌ویژه مفاسد اقتصادی برخورد قاطع بدون هیچ مسامحه‌ای داشته باشد؛ بر این اساس باید به این نکته‌ مهم نیز توجه داشت که فساد اگر در یک جامعه نفوذ پیدا کرد، ریشه می‌دواند، نهادینه می‌شود و از فساد، فساد تولید می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تأکید بر تقویت الگوهای مدیریت بحران تصریح داشت: مسؤولان قبل از وقوع بحران باید اقدام به پیشگیری کنند؛ بر این اساس پیشگیری اصالت در مدیریت بحران است.

وی ادامه داد: دولتمردان بدانند که مردم صبور، انقلابی و ولایتمدارند؛ بر این اساس باید با برنامه انقلابی و جهادی به این مردم خدمت کنند.