داخلی     گفتگو    
مدیرمدرسه اسلامی هنر:
فعالیت های فرهنگی منجی گرایانه غرب را نباید بزرگ کرد
  مدیر مدرسه اسلامی هنر بر این عقیده است که نباید فعالیت های فرهنگی غرب در زمینه منجی گرایان را بزرگ کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب : 28954
فعالیت های فرهنگی منجی گرایانه غرب را نباید بزرگ کرد
حجت الاسلام و المسلمین جوان آراسته در گفت وگو با آینده روشن با ذکر این مطلب که بحث منجی گرایی در هنر جایگاه ویژه ای دارد، گفت: این بحث با توجه به اهمیت آن در میان گروه های مختلف اجتماعی و مذهبی از جایگاه خاصی برخوردار است.

وی افزود: خوش بختانه در سال های اخیر به مقوله هنر مهدویت توسط موسسات فرهنگی کشورمان در حوزه ایران و فراتر از ایران پرداخته شده است.

مدیر مدرسه اسلامی هنر اظهار داشت: این درست است که غربی ها با ساخت فیلم ها و آثار هنری خود سعی در القای نوع بینش خود به مردم دنیا دارند اما آن قدرها هم نباید در این مورد بزرگ نمایی کرد و حالت انفعالی به خود گرفت.

وی افزود: نمی شود گفت با ساخت یک فیلم یا چند فیلم که برخی متفکرین ما می گویند یک فیلم منجی گرایانه مسیحی و حتی ضد اسلامی است، تمام سرمایه های ما از دست رفت و مردم ما هم آن چیزها را باور و پیرو آنان شده اند، بلکه هنوز هم میزان اثرگذاری اینها آن چنان نیست که بعضی از ما بزرگ نمایی می کنیم.

مدیر مدرسه اسلامی هنر تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در این عرصه در مقایسه با غربی ها این است که هنرمندان ما در حوزه رسانه به ابزارهای نوی این عرصه مجهز نیستند.

وی گفت: همواره هنرمندان هر مکتب دینی و اعتقادی برای نشان دادن برتری معتقدات خود به خصوص در حوزه منجی گرایی از ابزارهای رسانه ای و هنری استفاده کرده اند با توجه به اینکه ما شیعیان به لحاظ عددی در اقلیت در جهان هستیم وظیفه سنگینی بر عهده مبلغان مهدویت و هنرمندان ماست.

جوان آراسته اظهار داشت: پرداخت هنری به ابعاد مختلف شخصیت امام زمان(عج) دارای جذابیت های رسانه ای و مفهومی بسیار زیادی است که این وظیفه بیشتر برعهده هنرمندان متعهد است.

وی گفت: بیشتر کارهای ما در حوزه هنر مهدویت به آثار مکتوب ختم می شود اینکه ما هنوز نتوانسته ایم در عرصه هنرهای تجسمی و تصویری و نمایشی وارد شویم، یک ضعف به شمار می آید.

مدیر مدرسه اسلامی هنر خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز در کشور ما به مقوله هنر به درستی بها داده نمی شود، ما بیشتر از آنکه سعی کنیم جامعه را با هنر و فرهنگ توام و آمیخته کنیم، سعی می کنیم از حربه های پیش گیرانه استفاده کنیم.