داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
مهترین رکن‌ توسعه قرآن، تعمیق مفاهیم آن در میان آحاد جامعه است
  آینده روشن- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان یکی از مهترین رکن‌های توسعه قرآن را تعمیم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) در میان آحاد جامعه برشمرد و گفت: این امر از طریق ارتباط و انس هر چه بیشتر با مضامین آیات کلام وحی و آموزه های قرآن محقق می‌شود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب : 76924
مهترین رکن‌ توسعه قرآن، تعمیق مفاهیم آن در میان آحاد جامعه است
مهترین رکن‌ توسعه قرآن، تعمیق مفاهیم آن در میان آحاد جامعه است
آینده روشن- به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان،حسین امینیان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان امروز ۱۴ آذر در جمع مدیران موسسات قرآنی با تاکید بر اهمیت آزمون سراسری قرآن و عترت اظهار کرد: یکی از مهترین رکن‌های توسعه قرآن، تعمیم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) در میان آحاد جامعه است که این امر از طریق ارتباط و انس هر چه بیشتر با مضامین آیات کلام وحی و آموزه های قرآن محقق می‌شود.
وی سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد موسسات و ایجاد انگیزه در عموم مردم جامعه به ویژه جوانان و شناسایی نخبگان و معرفی آنها و نیز بروزرسانی بانک اطلاعاتی قرآنی در کشور را از مهمترین اهداف برگزاری این آزمون برشمرد.
به گفته امینیان؛ هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در سال جاری در چهار گروه و ۱۶ رشته شامل گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت (ع)، حفظ قرآن کریم و گروه آموزش الکترونیک در دو بخش آزمون رشته ای الکتریکی و آزمون رشته‌های کتبی در دو نوبت دی و بهمن برگزار می شود.
امور مربوط به ثبت نام و دریافت کارت از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.quranedu.ir انجام می‌شود.

انتهای پیام/138