داخلی     خبر     سیاست
افراد مغرض برای مسؤولیت های نظام انتخاب نشوند
  حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به این که شورای نگهبان باید در گزینش ها دقت فوق العاده ای داشته باشد، گفت: باید دقت زیادی صورت گیرد که افراد مغرض نظام و دین و انقلاب و ولایت انتخاب نشوند و حقی هم از بین نرود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۳
کد مطلب : 74485
افراد مغرض برای مسؤولیت های نظام انتخاب نشوند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار جمعی از اعضای گزینش اداره کل آموزش و پرورش استان قم با بیان این که گزینش مسأله ای حساس در هر کشور است، اظهار داشت: برخی از مسؤولیت ها بار سنگینی بر دوش انسان می گذارد و اگر در این گزینش ها بی توجهی شود ضرر به مردم وارد خواهد شد.

وی افزود: قرآن کریم نیز به این مسأله اشاره کرده است، آنجایی که می فرماید «فردای قیامت همه می ایستند و در برابر کارهایی که مسؤول آن هستند باید پاسخگو باشند»، امیرالمؤمنین(ع) هم فرمود «باید همواره برای پاسخگویی نسبت به اعمال خود آماده باشید»، از این شما نیز مسؤولیت سنگینی دارید و باید دقت زیادی در کار خود داشته باشید.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به دلیل شکست مسلمانان صدر اسلام در جنگ احد عنوان کرد: همه شنیده اید در سرزمین احد یک تنگه حساسی بود که در دست مسلمانان قرار داشت و پیامبر گرامی اسلام(ص) چند نفر را مأمور حفظ آنجا قرار داده بود، ولی آنها بدون توجه به فرمایش پیامبر مسؤولیت خود را فراموش کردند و با رها کردن تنگه موجبات شکست لشکر اسلام را فراهم آوردند.

وی ادامه داد: بنده در دیدار با یکی از فرستادگان شورای نگهبان نیز همین مثل را زدم و گفتم مثل شورای نگهبان مثل همان افرادی است که پیامبر برای آن تنگه مأمور کرد؛ بنابراین با توجه به این حساسیت زیاد باید مراقبت کنند که فرد ناسالمی از کانال این شورا رد نشود که برای کشور مشکلاتی ایجاد کند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم یادآور شد: اگر در گزینش ها مسامحه ای صورت بگیرد آفت های زیادی صورت خواهد گرفت و آتش آن دامن مردم را می گیرد، بنابراین باید دقت زیادی صورت بگیرد که افراد مغرض نظام و دین و انقلاب و ولایت انتخاب نشوند و حقی هم از بین نرود.

وی با اشاره به آیه «وسارعوا الی مغفرة من ربکم» خاطرنشان کرد: مفسران در تفسیر این آیه فرموده اند که منظور این است که به سمت اسباب مغفرت خدا سرعت داشته باشید، بنابراین دقت در کار و وظیفه ای که به دوش انسان گذاشته شده اسباب رسیدن انسان به سعادت و بهشت را فراهم می کند.