داخلی     خبر     بین الملل
مسلمانان و کاتولیک های ادمونتون، نشست میان ادیانی «ملاقات و احوالپرسی» برگزار کردند
  نشست میان ادیانی با عنوان «ملاقات و احوالپرسی» با حضور رهبران مسلمان و مسیحیان کلیسای کاتولیک در شهر ادمونتون پایتخت استان آلبرتا در کانادا با هدف ایجاد درک متقابل میان دو جامعه مذهبی در «سطح عمیق تری از مدارا و هم زیستی» برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹
کد مطلب : 71325
مسلمانان و کاتولیک های ادمونتون، نشست میان ادیانی «ملاقات و احوالپرسی» برگزار کردند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، رهبران مسلمان و مسیحیان کلیسای کاتولیک محلی در شهر ادمونتون در کانادا، نشست میان ادیانی با عنوان «ملاقات و احوالپرسی» برگزار کردند. هدف این گردهمایی ایجاد درک متقابل میان دو جامعه مذهبی در «سطح عمیق تری از مدارا و هم زیستی» اعلام شده است.

رویداد «ملاقات و احوال پرسی» در پی دعوت ریچارد اسمیت، اسقف کلیسای کاتولیک در ۲۸ آگوست سال گذشته از اعضای مسجد الرشید انجام شد. در این نشست جدید نیز اسقف اسمیت، با رهبران دسته های دینی مختلف مسلمانان در کلیسای سنت آلبرتا، قلب تاریخی کلیسای کاتولیک در شهر آلبرتا صحبت کرد. این رویداد همچنین شامل تور بازدید از بخش های مختلف این منطقه و کلیسا از جمله قبرستان محل تدفین مبلغان مسیحی بود.

ناصر ابراهیم امام جماعت مسجد الرشید در این باره به خبرنگاران گفت: خطرناک ترین چالشی که پیش روی مسلمانان و مسیحیان وجود دارد، سوءبرداشت و سوءتفاهمات آنان نسبت به یکدیگر است و برای مقابل با این مسئله باید به حرف های همدیگر گوش دهند.

دکتر نهلا گوما، یک عضو شورای اجتماعات اسلامی مسلمانان ادمونتون که یک اتحادیه متشکل از ۱۲ سازمان دینی می باشد، دراین باره گفت: امید من این است که بتوانیم درک متقابل میان قلمرو اسقفی ادمونتون و جامعه اسلامی را از طریق پروژه های مختلف جوانان و زنان تقویت کنیم و همزمان فعالیت های مفیدی به اجرا برسانیم.

گفتنی است هم اکنون جامعه اسلامی و مسیحیان کاتولیک در کانادا، در زمینه های مختلفی از جمله تحصیلات، خدمات اجتماعی، مسکن، اسکان دادن به پناهندگان و عدالت اجتماعی با هم همکاری هایی دارند با این حال هر دو طرف بر این عقیده هستند که فعالیت های بیشتری در این زمینه و موضوعات دیگر قابل انجام است.

شهر ادمونتون پایتخت استان آلبرتا در کانادا می باشد و براساس آخرین آمارگیری ملی ۲۰۱۱ این شهر ۵.۵% درصد مسلمان دارد.

گفتنی است مسجد الرشید، که توسط عبدالله یوسف علی ساخته شده، نخستین مسجد بنا شده در کانادا می باشد.