داخلی     خبر     سیاست
در نشست مطبوعاتی معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي؛
بررسی مهدویت و آسیب های فرارو از جمله برنامه های اعتکاف مسجد گوهرشاد است
  معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي گفت: در مراسم اعتکاف مسجد گوهر شاد ۹۳ هزار نفر ثبت نام کردند که از این میان ۴هزار خواهر و برادر قرعه کشی شدند، که ۳۰۰ نفر زائر خارجی نیز حضور دارند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب : 54135
بررسی مهدویت و آسیب های فرارو از جمله برنامه های اعتکاف مسجد گوهرشاد است
حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی، معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي، در نشست خبری به تشریح برنامه های فرهنگی آستان قدس رضوی در آستانه مراسم اعتکاف پرداخت و گفت: آنچه که از معارف توحیدی آموختیم این است که تنها راه کسب آرامش دائم ذکر و یاد خداست.

وی ریاضیت های ساختگی و پرداختن به عرفان هایی را از جمله راه هایی عنوان کرد که انسان را از حقیقت اسلام و خدا دور می کند، افزود: گرچه نسخه های بسیار پوچ و واهی و آدرس های غلط این عصر و زمان نیز وجود دارد که به انسان ناآرام قصد آرامش دارد، در حالی که او را متوجه عرفان های دروغین، ریاضت های ساختگی و بعضی اوقات نسخه هایی که ناظر بر داروهای روانبخش و آرام بخش شیمیایی که اشتباه است.

حسینی در ادامه نگاه اسلام را به اعتکاف انسان ساز دانست و افزود: آستان قدس رضوی در حوزه فعالیت های ترویجی و تربیتی امروز به عنوان یکی از نهادها پایگاه های اصیل و اثر بخش و مهم در کشور و در جهان اسلام مطرح است.

وی افزود: اعتکاف مسجد جامع گوهرشاد در کنار و در جوار مضجع نورباران امام رضا(ع) یکی از اعتکاف های نمونه و الگو در کشور هستند و تنها معتکینی هستند که در جوار یک امام معصوم در ایران اسلامی سه شبانه روز خلوت می کنند و این بهره و نصیب وافر منحصر و مختص معتکفین جوار حضرت رضا (علیه السلام) است.

دبيرشوراي عالي فرهنگي آستان قدس رضوي اظهار داشت: از طریق سایت اعتکاف ۹۳ هزار نفر ثبت نام کردند که از این میان ۴هزار خواهر و برادر جهت شرکت در مراسم اعتکاف قرعه کشی شدند، که در این میان ۳۰۰ نفر زائر خارجی نیز حضور دارند.

وی از حضور زائران ایرانی و خارجی در ایام بیض در حرم مطهر رضوی خبر داد و افزود: در مراسم اعتکاف از حضور مبلیغین برجسته کشور آیت الله سید احمد خاتمی، حجت الاسلام و المسلیمن حاجی علی اکبری، مروی و قرائتی و همچنین مراسم مناجات خوانی از ساعت ۱ نیمه شب با مدیحه سرایی سعید حدادیان برگزار خواهد شد.

حسینی ادامه داد: برای اولین بار به صورت شبانه روزی در مراسم اعتکاف برگزاری حلقه های معرفت و مشاوره دینی اجرا خواهد شد.

وی در ادامه به ارائه بسته های فرهنگی برای معتکفان اشاره کرد و افزود: در این بسته فرهنگی ادعیه ماه رجب، کتاب شرحی بر خطبه کوفه حضرت زینب، یک جلد قرآم کریم، مهدویت و آسیب فرا رو، اهدا خواهد شد.

گفتنی است مراسم اعتکاف مسجد گوهرشاد در جوار حرم حضرت رضا (ع) از ۱۴ تا ۱۷ خرداد ماه جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ب/1/48