داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
حضرت مهدی(عج) موضوع مشترک بین مسلمانان است
  نماینده ولی فقیه در استان کردستان از حضرت مهدی به عنوان یک موضوع مشترک در بین مسلمانان نام برد و گفت: تفاوت نظرهایی در مورد نحوه میلاد مهدی موعود در بین مسلمان اهل سنت و تشیع وجود دارد که نباید اجازه دهیم دشمنان اسلام از این موضوع برای تفرقه‌افکنی استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب : 67230
حضرت مهدی(عج) موضوع مشترک بین مسلمانان است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه یکشنبه در جلسه هماهنگی «پیش همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با محوریت مهدویت محور مشترک مذاهب اسلامی» در سنندج، اظهار کرد: برگزاری «پیش همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با محوریت مهدویت محور مشترک مذاهب اسلامی» حرکت بسیار ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه این مهم باید با برنامه‌ریزی درست و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در سطح استان برگزار شود، گفت: متاسفانه امروزه برخی موارد محور وحدت مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با تاکید براینکه ما مسلمانان در بحث مهدویت مشترکات زیادی داریم ولی نادیده گرفته شده است، اضافه کرد: الان در زمینه آینده جهان نظراتی وجود دارد که بشر با این پیشرفت‌های علمی خود را نابود و اینکه باید همیشه عده‌ای ظالم عده‌ای مظلوم را تحت فشار قرار دهند.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: قرآن خیلی وعده‌های قشنگی در مورد آینده جهان به مسلمانان داده است که حاکم شدن دین اسلام بر کل جهان یکی از همین وعده‌ها است.

به گفته وی، قرآن از دین اسلام به عنوان دین حق نام می‌برد و می‌فرماید در دین اسلام همه چیز دیده شده و این دین اسلام است که باید بر جهان حاکم شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه آینده جهان مال اسلام و پیروان این دین الهی است، خاطرنشان کرد: این وعده قرآن است و آنچه قرآن وعده داده، قطعا محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره در طول تاریخ تلاش کرده‌اند از داشته‌های مسلمانان برای ایجاد نفاق و تفرقه در بین آنها استفاده کنند، گفت: موضوع مهدویت یکی از همین داشته‌ها و افتخارات مسلمانان است که امروز دشمنان اسلام سعی دارند با استفاده از آن در بین مسلمانان شکاف ایجاد کنند.

حسینی‌شاهرودی اعتقاد به حضرت مهدی در بین مسلمانان سنی مذهب را متذکر شد و گفت: علما و بزرگان اهل سنت اعتقاد قلبی به حضرت مهدی دارند و بالغ بر 100 نفر از علمای اهل سنت بر این باور هستند که حضرت مهدی موعود متولد شده و روزی ظهور خواهد کرد.

به گفته وی، دیدگاه‌های مختلفی در مورد حضرت مهدی و ظهور موعود در بین مسلمانان وجود دارد که باید با بهره‌گیری از ظرفیت این همایش در راستای بیان این دیدگاه‌ها با تاکید بر محوریت مشترکات استفاده کرد.

حسینی‌شاهرودی همچنین از حضرت مهدی به عنوان یک موضوع مشترک در بین مسلمانان نام برد و اظهار کرد: همه بر این باور هستیم که حضرت مهدی از نسل پیامبر است اما اختلاف‌نظرهایی در مورد نحوه میلاد آن حضرت وجود دارد که نباید اجازه دهیم دشمنان اسلام از این موضوع به نفع جبهه خود و به ضرر اسلام استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: توجه به زوایای مختلف در برگزاری این همایش با هدف دستیابی به بهترین خروجی ضروی است.

وی اظهار کرد: روایات مختلف در مورد مهدویت که در بین علمای اهل سنت و تشیع وجود دارد و مشترک هستند باید گردآوری شود و با توجه به آنها مقالات مختلف و در حد بسیار مطلوب برای ارائه در پیش همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با محوریت مهدویت محور مشترک مذاهب اسلامی تدوین شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستا با بیان اینکه حاکم کردن اسلام بر جهان و برچیده شدن ظلم چیزی نیست که هیچ مسلمانی از آن بدش بیاید، گفت: گسترش عدل در جهان ا اتفاق بهتری که در زمان ظهور صورت می‌گیرد که باید به این موضوعات مهم که مشترکات مسلمانان در بحث ظهور است بیشتر بپردازیم.

به گفته وی، هرچه از برخی مسائل که به نوعی احساس می‌شود موجب ایجاد شکاف و تفرقه می‌شود، فرار کنیم به جایی نمی‌رسیم، باید با بیان مشترکات در موضوعات این چنینی زمینه را برای وحدت بیشتر فراهم سازیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه باید به نحوی در این زمینه حرکت کنیم که حساسیت‌زا نباشد، گفت: محور اول در پیش همایش بین‌المللی دکترین مهدویت که قرار است با محوریت مهدویت محور مشترک مذاهب اسلامی برگزار شود پرداختن به آینده جهان اسلام باشد و در کنار آن موضوع رهبری این آینده توجه شود.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه حضرت مهدی منشا وحدت مسلمانان است، خاطرنشان کرد: همه مسلمانان به این موضوع که موعود زمان روزی خواهد آمد و اسلام را در جهان حاکم می‌کند و ظلم را از بین و رفاه و عدالت را در جامعه حاکم می‌سازد اتفاق نظر دارند.