داخلی     خبر    
همايش حجاب و عفاف در كوهدشت برگزار شد
  همايش حجاب و عفاف به منظور اجرايي کردن مصوبات شوراي فرهنگ عمومي شهرستان کوهدشت در زمینه ترويج فرهنگ عفاف و حجاب، با حضور حجت الاسلام والمسلمين اكبري، امام جمعه شهرستان کوهدشت در كانون فرهنگي و تربيتي نور برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب : 26280
همايش حجاب و عفاف در كوهدشت برگزار شد
به گزارش آینده روشن، به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان، در اين همايش حجت الاسلام اكبري امام جمعه شهرستان به بيان فلسفه حجاب از ديدگاه آيات و روايات ديني پرداخت و نقش آموزش وپرورش رادرنهادينه كردن فرهنگ حجاب و عفاف نقشي ممتاز وبي بديل عنوان نمود و مديران، مربيان پرورشي و مشاوران را به ارائه الگوي عملي درمورد حجاب و عفاف فراخواند.

در ادامه فلاح كردي معاون سازمان آموزش و پرورش با اشاره به عملكرد حوزه معاونت پرورشي در سال هاي اخير ،اظهار اميدواري نمود مجموعه فعاليت هاي اين حوزه بتواند به گسترش فرهنگ حجاب وعفاف بينجامد.

ابراهيمي فرماندار شهرستان كوهدشت نيز درسخناني ضمن اهميت موضوع حجاب وعفاف ،لزوم برخورد توأم با سعه صدر وتشويق وترغيب دانش آموزان را درامر حجاب وعفاف مورد توجه قرار داد.سپس ،حضار درسالن سئوالات مكتوب وحضوري خود در زمينه محورهمايش را مطرح كردند و به اين سئوالات پاسخ لازم ارائه گرديد.

جعفري سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان کوهدشت نيز در اين همايش، با استقبال از تشکيل کميته تخصصي ترويج عفاف و حجاب اين کار را از برنامه هاي ماندگار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دانست.

جعفري هم چنين نهادينه بودن حجاب و عفاف در جامعه را برگ برنده ايران اسلامي در برابر ناتوي فرهنگي غرب عنوان کرد و وجود برخي بدحجابي ها در جامعه را از ناآگاهي آنان به معارف اسلامي خواند.

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي کوهدشت با ارائه توضيحاتي در خصوص راهکارهاي اجرايي گسترش فرهنگ حجاب و عفاف و طرح جامع ارتقاي آن از اعضاي اين کميته خواست با حضور فعال تر در عملياتي کردن مصوبات اين کميته بکوشند.