داخلی     خبر     سیاست
دوره گردی‌های عربی نتانیاهو نشان از شکست عربستان سعودی در جریان معامله قرن است
  مسئول بین الملل دفتر تحکیم وحدت گفت: دیپلماسی التماسی نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دوره گردی‌های وی، نشان از شکست عربستان سعودی در متحد کردن کشورهای عربی به نفع اسرائیل در جریان معامله قرن است.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۷
کد مطلب : 73080
دوره گردی‌های عربی نتانیاهو نشان از شکست عربستان سعودی در جریان معامله قرن است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، احمدرضا حجتی‌پور عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، با اشاره به سفر نخست وزیر رژیم صیهونیسمی به مسقط و دیدار با پادشاه این کشور، گفت: درباره سفر که به ادعای مقامات تشکیلات جعلی اسرائیل، نام صلح را به یدک می کشید این را میتوان گفت که جهشی در جهت تحقق معامله قرن برای اسرائیلی ها است.

وی ادامه داد: اما طرف عمانی باید بداند، جایگاهی که عمان در آینده از قِبَل چانه زنی های نمایشی اش در این طرح کسب خواهد کرد، نه تنها جایگاه قهرمان مذاکرات نیست بلکه به عنوان شریک جرم یک رژیم جنایتکار مورد محاکمه اذهان قرار خواهد گرفت، چرا که تصمیم گیری ها و معاملات منطقه را قلب های بیدار و فکرهای آگاه مردمش رقم میزنند نه آن نسخه هایی که در اتاقک های صیهونیسمی-آمریکایی پیچیده و با دلار های سعودی سعی در القای آن می شود.

این فعال دانشجویی یادآور شد: به رسمیت شناختن کشوری جعلی به نام اسرائیل و تن دادن به طرحی موسوم به صلح نه تنها مسائل و مشکلات منطقه را حل نخواهد کرد، بلکه آن را به فازی حاد تر و پیچیده تر وارد خواهد کرد، گواه این مسئله رفتارهای صیهونیسم ها و آمریکایی در ۷۰ سال گذشته در هر زمان که جبهه مقابلشان را در منطقه سازشگر تلقی کردند.

حجتی‌پور تصریح کرد: روشنفکران و صاحب نظران عمانی نباید نسبت به عواقب این مسئله بی تفاوت باشند و نقش خود را به عنوان یک مسلمان در اعتراض به سیاست های مخرب حکومتشان به خوبی ایفا کنند.

مسئول بین الملل دفتر تحکیم وحدت گفت: اخیرا برخی رسانه های صیهونیستی منامه را به عنوان مقصد بعدی نخست وزیرشان ذکر کردند، گویا دوره گردی های عربی نتانیاهو تازه آغاز شده است، این اتفاقات در کنار حمایت های اخیر کاخ سفید از طرح موسوم به معامله قرن، کشور های عربی را در معرض آزمون بزرگ تاریخی قرارخواهد داد، آزمونی که در یک طرف آن حقوق اولیه کشوری مسلمان با هزاران شهید و آواره و بی خانمان قرار دارد و در طرف دیگر آن منافع تشکیلاتی غاصب.

وی اظهار داشت: البته دیپلماسی التماسی نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دوره گردی‌های آن، نشان از شکست عربستان سعودی در متحد کردن کشورهای عربی به نفع اسرائیل در جریان معامله قرن است. چرا که اگر تاثیرگذاری عربستان کماکان برقرار بود طبیعتا مقامات اسرائیل به فکر کشوری میانجی به نام عمان نمی افتادند.