داخلی     گفتگو    
مسئول هیأت خادم الرضا(ع):
هدف ما فرهنگ سازی در عرصه مهدویت است
  مسئول هیأت خادم الرضا(ع) هدف از برگزاری دهه مهدویت را فرهنگ سازی در عرصه مهدویت عنوان کرد و افزود: باید حرکتی در زمینه مهدی شناسی در بین اعضاء هیأت به وجود آید تا معارف مربوط به آقا امام زمان(عج) گسترش یابد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۸۶ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب : 17000
هدف ما فرهنگ سازی در عرصه مهدویت است
حمید ناطقی، مسئول هیأت خادم الرضا(ع) در گفتگو با آینده روشن در رابطه با برگزاری جشنواره فرهنگی هنری مهدویت گفت: به دلیل اینکه مراسم عزاداری در هیأت خادم الرضا به صورت گسترده به اجرا در می آید، در همین رابطه و به پاسداشت مقام والای منجی عالم بشریت جشنهای ویژه را امسال 10 روزه برگزار خواهیم نمود.

وی افزود: سومین جشنواره فرهنگی هنری مهدویت از تاریخ دوم تا نهم شهریور مصادف با دهم تا بیستم شعبان برگزار می شود. 

ناطقی در خصوص برنامه های ویژه این جشنواره اظهار کرد: در این برنامه ها، مباحث مربوط به مهدویت در غالب چندین همایش از جمله همایش جوان و ولایت پذیری و انتظار در تهران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری سمینار اهل بیت(ع) و مکتب وهابیت، حجاب، عفاف و انتظار ویژه بانوان، همایش اتحاد ملی و انسجام اسلامی و مهدویت و مباحث دیگر از جمله اقداماتی است که توسط هیات در این ده روز انجام شد، و یا خواهد شد. سعی شده است، تا در این کنفرانسها با استفاده از اساتید مجرب به بحث های تخصصی و علمی در حوزه مهدویت پرداخته شود.

مسئول هیأت خادم الرضا(ع) به برنامه های هنری این جشنواره اشاره کرد و گفت: در این ده روز برنامه های شاد هنری با حضور هنرمندان در چهار منطقه شهرداری قم برگزار خواهد شد. البته در این مراسم سعی داریم از وجود سخنرانان و برنامه های فرهنگی دیگر نیز استفاده کنیم.

وی از برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره در شیراز خبر داد و خاطر نشان ساخت: هیأت خادم الرضا یک کاروان گردشگری را از تهران به سمت شیراز خواهد برد. در تمام مناطق تهران مراسم ویژه توسط این کاروان به انجام رسید و قصد داریم در حافظیه شیراز مراسم اختتامیه را به همراه شب شعر برگزار کنیم.

ناطقی از تلاش این هیأت برای ساماندهی جشنهای میلاد ائمه اطهار(ع)، بویژه امام زمان (عج) گفت و تصریح کرد: هدف ما از برگزاری دهه مهدویت، فرهنگ سازی در عرصه مهدویت بود. هم اکنون هیأت خادم الرضا(ع) چهارده هزار عضو دارد و این احساس در ما بوجود آمد که باید حرکتی در زمینه مهدی باوری و مهدی شناسی در بین اعضاء بی شمار این هیأت بوجود آید تا معارف مربوط به آقا امام زمان(عج) در بین اعضا گسترش یابد.