داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
آیت الله علوی گرگانی مطرح کرد؛
لزوم برخورد علمی با انحرافات مهدویت
  استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه برخورد علمی با انحرافات مهدویت را بسیار مهم قلمداد و بر تلاش در جهت گسترش معارف مهدی تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب : 67140
لزوم برخورد علمی با انحرافات مهدویت
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آینده روشن، حضرت آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار اعضای مؤسسه آینده روشن که دفتر وی برگزار شد با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع مهدویت عنوان کرد: پرداختن به موضوع مهدویت و تلاش برای ترویج معارف مهدوی در جامعه امروزی که با مشکلات فراوانی مواجه است، موضوعی بسیار مهم است.

وی افزود: حرکتی که با عنوان همایش دکترین مهدویت در سال های اخیر انجام شده است حرکت بسیار ارزشمندی است و چشم ما به این است که ان شاءالله آینده ای روشن در حوزه علمیه، کشور و جهان رقم بخورد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه تصریح کرد: سؤالات پیرامون غیبت امام عصر(عج) از مسائلی است که از زمان آن حضرت وجود داشته و امروز نیز بر شدت آن افزوده شده است و هر چه به جلوتر می رویم این سؤالات بیشتر می شود.

وی غیبت امام عصر(عج) را براساس حکمت الهی دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم در بررسی موضوع غیبت این است که غیبت را امری الهی و در راستای حکمت بدانیم.

حضرت آیت الله علوی گرگانی اضافه کرد: یکی از علت های غیبت امام عصر(عج) به ما وابسته است به گونه ای که عدم لیاقت ما سبب شده تا نتوانیم از وجود امام زمان(عج) بهره ببریم و روایات فراوانی از اهل بیت(ع) در این باره وجود دارد.

وی ادامه داد: متأسفانه یکی از برداشت های اشتباه که پیرامون بحث ظهور و زمینه سازی آن وجود دارد، موضوع گسترش فساد در جامعه برای زمینه سازی ظهور است که باید با کار علمی جلوی این انحرافات گرفته شده تا این مسائل از ذهن ها پاک شود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه تأکید کرد: در زمان قدیم اگر کسی می خواست بر روی منبر سخنرانی کند باید از بزرگان و علما اجازه می گرفت اما امروز همه بالای منبر می روند و همین موضوع سبب شده تا هر سخنی بر روی منبرها بیان شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی ابراز کرد: در زمان ظهور، عالم دچار تحول عظیمی می شود و عدالت مانند هوای گرم و سرد که در خانه ها جریان پیدا می کند، در تمام عالم گسترده می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم همه ما لیاقت حضور در محضر امام زمان(عج) را بیابیم و بتوانیم با تلاش خود زمینه ظهور آن حضرت را فراهم کنیم.