داخلی     خبر     انديشه
حجت‌الاسلام رفیعی تبیین کرد:
راه‌ های دستیابی به نصرت الهی
  آینده روشن - حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی در سخنرانی حرم مطهر حضرت معصومه(س) به تبیین راه‌ های دستیابی به نصرت الهی پرداخت.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶
کد مطلب : 76339
راه‌ های دستیابی به نصرت الهی
به گزارش آینده روشن، حجت‌الاسلام «ناصر رفیعی» در سخنرانی حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ادامه تفسیر آیات قرآن با اشاره به آیه ۵۱ سوره غافرگفت: خداوند در این آیه میفرماید: بی‌تردید ما پیامبران خود و مؤمنان را در زندگی دنیا و روزی که گواهان به پا ایستند، یاری می‌کنیم.

 

استاد حوزه با بیان اینکه خداوند در این آیه نصرت و یاری انبیاء و مؤمنان را تضمین کرده است گفت: اولین راه‌ دستیابی به نصرت الهی ایمان و باور به حدود فرایض ایمانی است.

 

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله دومین راه بهره‌مندی از نصرت الهی را استغاثه به ساحت ازلی پروردگار عالم بر پایه توسل  دانست و افزود: همیشه و در همه شرایط باید به خدا توکل کنیم.

 

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی با بیان اینکه ایجاد رعب قلبی در دل دشمن یکی از اوصاف امداد غیبی است ، گفت: ترس از دشمن از بدترین اوصاف مسلمان بیان‌شده است.

 

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به دیگر راه های بهره‌مندی از نصرت الهی گفت: صبر و تقوا از دیگر راهبردهای قرآنی برای دریافت نصرت الهی است مه همه ی ما باید باید رعایت کنیم.

 

حجت‌الاسلام رفیعی تصریح کرد: تلاش درراه خدا  از دیگر توصیه‌های قرآنی برای دریافت نصرت الهی است همچنین استغفار نیز یکی دیگر از توصیه‌هایی است که  مؤمن را با نصرت الهی در بلا و مصائب یاری می دهد.

 

 انتهای پیام/ 141