نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

آیت الله العظمی نوری همدانی:

عزت کشور در تولیدات با کیفیت است/ مردم با تولیدات داخلی خوب، رغبتی به کالاهای خارجی نخواهند داشت

۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰:۴۹

اگر تولیدات داخلی خوب ساخته شده باشد و ایمنی آن رعایت شده باشد، مردم به سمت تولیدات داخلی آمده و به سمت کالاهای خارجی رغبت نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبر گزاری «حوزه»، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار مدیرعامل سایپا در قم با بیان اینکه خدمت به جامعه عبادت است، گفتند: شریفترین خدمت این است که این خدمت در حق مؤمنین باشد.
این مرجع تقلید افزودند: اسلام به همه توصیه می کند اگر دنبال برکت در زندگی و کسب و کار هستید، در منفعت قانع و دنبال منفعت کم باشید.
معظم له بیان داشتند: اسلام توصیه به ایمن سازی و کیفی سازی می کند، و اگر این برنامه را داشته باشید، برکت را به دنبال خواهد داشت. اگر ماشین ایمنی و کیفیت نداشته باشد، ارزشی ندارد و مشکلات را زیادتر می کند.
ایشان افزودند: اگر تولیدات داخلی خوب ساخته شده باشد و ایمنی آن رعایت شده باشد، مردم به سمت تولیدات داخلی آمده و به سمت کالاهای خارجی رغبت نخواهند داشت.
حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: در روایات، توصیه به احسان، عزت، اقتدار و کیفی سازی و استغناء شده ایم؛ اگر این شرایط را رعایت کنیم دیگر وابسته نخواهیم شد و روز به روز به عزت ما افزوده می شود.