داخلی     خبر     بین الملل
بازداشت بیش از 6 هزار فلسطینی در سال 2018
  کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی از بازداشت بیش از شش هزار فلسطینی در سال جاری میلادی خبر داد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۶
کد مطلب : 75493
بازداشت بیش از 6 هزار فلسطینی در سال 2018
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی در گزارش سالانه خود اعلام کرد رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸، شش هزار و ۴۸۹ فلسطینی بازداشت کرد.

بر اساس گزارش «قدس‌پرس»، در بین بازداشت‌شدگان ۱۰۶۳ کودک، ۱۴۰ زن ، شش نماینده پارلمان (مجلس قانونگذاری) و ۳۸ روزنامه‌نگار دیده می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است ماه دسامبر بیشترین بازداشتی را داشته و تعداد آنها به ۶۷۵ نفر رسیده است.

استان‌های کرانه باختری در رتبه اول قرار دارد، ۴۴۹۵ نفر در این استان‌ها بازداشت شده‌اند که ۹۶.۳ درصد از کل بازداشت‌ها در سال جاری است.

پس از کرانه باختری، قدس با ۱۸۰۳ بازداشتی (۲۷.۸ درصد) در رتبه دوم قرار دارد. رژیم صهیونیستی همچنین ۱۹۱ فلسطینی را از شهرهای جنوبی نوار غزه (۲.۹ درصد) بازداشت کرده است.

بر اساس گزارش مذکور، تعداد اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی با پایان ۲۰۱۸ به حدود شش هزار اسیر رسیده که در ۲۲ زندان و بازداشتگاه نگهداری می‌شوند.

در بین اسرای زندانی در داخل زندان‌های رژیم صهیونیستی ۲۵۰ کودک از جمله یک دختر، ۵۴ زن، هشت نماینده شورای قانونگذاری و ۲۷ خبرنگار دیده می‌شوند که ۴۵۰ نفر آنها در بازداشت اداری (بازداشت بدون محاکمه) قرار دارند. ۷۵۰ اسیر بیمار و ۲۲۰ نفر آنها نیازمند کمک‌های فوری درمانی هستند.

کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی اعلام کرد ۳۴ نفر از اسرا از بیماری سرطان رنج می‌برند و برخی از آنها نیز به بیماری‌های مزمن و خطرناک دچار هستند.