داخلی     خبر     انديشه
در سال همت مضاعف، کار مضاعف؛
کتاب ارزش و جايگاه كار در سيره معصومين منتشر شد
  كتاب ارزش و جايگاه كار در كلام و سيره عملی معصومين(ع) به همت انتشارات بوستان قرآن چاپ و در نمايشگاه علوم قرآنی اروميه عرضه شد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب : 36513
کتاب ارزش و جايگاه كار در سيره معصومين منتشر شد
به گزارش آینده روشن اين كتاب به انضمام سخنان امام خمينی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد كار و تلاش در جامعه اسلامی است كه خرداد ماه سال جاری به همت سيد عباس اسلامی گردآوری شده است. 

ناشر كتاب را در ۵ هزار جلد منتشر و با قيمت ۲۲ هزار ريال در نمايشگاه علوم قرآنی آذربايجان غربی عرضه كرده است.

كتاب ارزش و جايگاه كار در كلام و سيره عملی معصومين شامل ۸ فصل با عناوينی همچون: اهميت و جايگاه كار در قرآن و كلام و سيره معصومين، ارزش و جايگاه كار در كلام امام خمينی(ره) و رهبر معظم انقلاب، فضيلت تلاش و كار در جهت كسب روزی، تشويق معصومين به همت و تلاش و نكوهش تنبلی، حقوق متقابل كارگر و كارفرما از منظر اسلام و ساير مطالب در رابطه كار و تلاش در اسلام است.

در بخشی از كتاب با عنوان ويژگی كارگر و كارمند موفق از ديدگاه دين اسلام می‌خوانيم :

يكی از مهم‌ترين ويژگی‌های كارگران موفق، حفظ عفت و پاكدامنی در محيط كار است، امير مومنان می‌فرمايند: الحرفة مع العفة خير من الغنی مع الفجور (شغل همراه پاكدامنی و عفت بهتر از ثروت فراوانی است كه با گناهان حاصل شود)

در بخش ديگری از كتاب با عنوان خداوند متعال چنين بنده‌ای را دوست دارد، چنين آورده شده است :

در حديث است كه رسول خدا(ص) فرمودند: ان الله تعالی يحب ان يری عبده تعبا فی طلب الحلال(همانا خداوند دوست دارد كه بنده خود را در راه به دست آوردن روزی حلال خسته ببيند).

انتهاي پيام/م/2