داخلی     خبر     انديشه
فراخوان عمومی برای برگزاری هر چه باشکوه تر جشن های نیمه شعبان
  ستاد مردمی بزرگداشت نیمه شعبان طی فراخوانی از عموم مردم، دستگاه ها، سازمان ها و نهادها برای هرچه باشکوهتر برگزار کردن جشن های نیمه شعبان دعوت کرد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸
کد مطلب : 66501
فراخوان عمومی برای برگزاری هر چه باشکوه تر جشن های نیمه شعبان
ستاد مردمی بزرگداشت نیمه شعبان طی فراخوانی از عموم مردم، دستگاه ها، سازمان ها و نهادها خواسته است همزمان با ایام ماه شعبان المعظم و اعیاد شعبانیه بخصوص عید نیمه شعبان، نسبت به آذین بندی نمای خارجی و داخلی ساختمان ها و هرچه باشکوه تر برگزار کردن جشن های نیمه شعبان کوشا باشند.

تبلیغ و ترویج این فرهنگ و ترغیب مردم برای حضور پرشور در جشن های نیمه شعبان از جمله مواردی است که در این فراخوان به آن اشاره شده است.

در بخشی از این فراخوان آمده است: «در حالی ماه رجب، ماه خدا را پشت سر می گذاریم و از رحمتی بزرگ خارج می شویم که رحمتی وسیع تر و بس بزرگتر را پیش رو داریم و آن حلول ماه مبارک و باعظمت شعبان است که در آن چند تن از برترین های امت اسلام و اولاد پیامبر اعظم صل الله علیه وآله چشم به جهان گشوده و هستی را غرق در سرور و شادی نمودند. خداوند با هدیه این بزرگواران به زمین و آسمان منت نهاد و نعمت خود را به حد کمال رساند.
سلام بر شعبان و ظهور مولود موعودش و سلام بر ماه آغاز سرور و شادی آل الله؛ ماهی که در بین دو ماه بزرگ و شریف الهی همچون نگین انگشتری می درخشد. سلام بر ماهی که زمینه ساز رمضان است.»